#RespectShakira: Kampania w obronie artystki przed mizoginistycznymi atakami kibiców piłki nożnej


Ruch podkreśla osiągnięcia i talent piosenkarki, a także potępia otrzymywane zniewagi


Przez całą swoją karierę artystyczną Shakira pokazała, że ​​jest silną, niezależną kobietą z talentem, który sprawia, że ​​wszyscy ją doceniają. Wykonawczyni Loby przez jedenaście lat jest w romantycznym związku z Gerardem Piqué i od tego czasu musiała zmierzyć się z komentarzami macho i obelgami ze strony fanów, którzy chcą zaatakować obrońcę FC Barcelony.

Barça przegrała 4: 1 z Paris Saint-German w 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA. Po meczu artysta był celem mizoginistycznych i nienawistnych wiadomości od niektórych fanów francuskiej drużyny i to właśnie oni przyszli, aby zrobić banery nawiązujące do Shakiry.

Wiadomości takie jak „Barcelona, ​​nie mile widziane”, „Shakira należy do wszystkich” lub „Shakira a la Jonquera”, odnoszące się do starego francuskiego burdelu w Hiszpanii, sprawiły, że miliony bezwarunkowych fanów Shakiry podniosły głos przeciwko tym komentarzom, na które nikt nie zasługuje.#RespectShakira: Podkreślanie osiągnięć i wspaniałej kariery artysty

Pod hashtagiem #RespectShakira potępiają te mizoginistyczne i pełne nienawiści przesłania, a także podkreślają wielki talent piosenkarki i wszystkie osiągnięcia, które osiągnęła sama swoim wysiłkiem i talentem.„Shakira zawsze była artystą altruistycznym, nic problematycznego. Chociaż mizoginia jest powszechna, nie oznacza to, że należy ją znormalizować. Konieczne jest uświadomienie sobie jej szkodliwe skutki i umiejętność zwalczania tego jako społeczeństwo” – czytamy jeden z wielu tweetów tego ruchu, który stał się popularnym tematem.

Sprawdź także  Thalía otrzymuje nagrodę Presidencia en los Latin Grammy


To nie pierwszy raz, kiedy Kolumbijka musi zmierzyć się z tego typu nienawistnymi wiadomościami , ale tym razem kontrowersja miała miejsce w Dniu Kobiet i to właśnie ona sprawiła, że ​​wielu użytkowników podkreślało znaczenie tego dnia, aby kobiety nigdy nie musiały zmierzać się znowu z przykrymi komentarzami tego typu.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź