Oscar 2021: 'El agente topo / Agent kret', 'La madre del blues' i 'El magnífico Iván / Jedyny i niepowtarzalny Ivan', jedyne trzy opcje nagród dla Hiszpanów


Nominacje do Oscarów 2021 pozostawiły nam wiele niespodzianek, wiadomości i zabawnych faktów. Hiszpańskim profesjonalistom i artystom nie było łatwo, począwszy od Pedro Almodóvara, który nie będzie walczył o statuetkę swoim krótkim „La voz humana / Ludzki głos' (wiedzieliśmy już, że  'La trinchera infinita / Wieczny okop'  nie będzie rywalizował w kategorii film międzynarodowy).

Obecność Hiszpanii w filmie dokumentalnym, makijażu i wfx

Są jednak trzy kategorie, w których Hiszpanie, mogą świętować triumfy. W pierwszej kolejności do Oscara dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego aspiruje „El agente topo / Agent kret” chilijki Maite Alberdiego. Wśród producentów jest dwóch Hiszpanów: María del Puy Alvarado i Marisa Fernández Armenteros .

Z kolei „La madre del blues” („Ma Rainey’s Black Bottom”) ma 5 nominacji do Oscara, w tym w kategorii najlepszego makijażu i fryzjerstwa. Jest też tam przez to nazwisko Sergio López-Rivery , kolejnego hiszpańskiego kandydata do nagrody Hollywood.

Wreszcie, w sekcji najlepszych efektów wizualnych obecni są Hiszpanie . Dzięki swojej pracy w rodzinnej przygodzie Disneya „El magnífico Iván / Jedyny i niepowtarzalny Ivan” Santiago Colomo może zdobyć Oscara. 

Pamiętajmy, że 25 kwietnia odbędzie się 93. gala wręczenia Oscarów. Stąd życzę powodzenia hiszpańskim i latynoskim kandydatom.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *