Meksyk, Gwatemala i Chile odpadły z wyścigu o Oscara dla filmu międzynarodowego


Zamiast tego konkurują Dania, Hongkong, Rumunia, Tunezja oraz Bośnia i Hercegowina


Priyanka Chopra Jonas i jej mąż Nick Jonas ogłosili nominacje do Oscarów 2021 podczas prezentacji, która była transmitowana na żywo na platformach cyfrowych Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Kategoria najlepszego filmu międzynarodowego nie objęła żadnego z trzech półfinalistów latynoskich: „El agente topo / Agent kret” (Chile), „Ya no estoy aquí / Już mnie tu nie ma” (México) i „La llorona / Topielisko. Klątwa La Llorony” (Guatemala)

Nominowani w tej kategorii wielkiej gali kinowej to:

  • „Another Round” (Dania)
  • „Better Days” (Hong Kong)
  • „Collective” (Rumanía)
  • „The Man Who Sold His Skin” (Tunezja)
  • „Quo Vadis, Aida?” (Bośnia-Hercegowina)


Rozczarowanie trzema latynoskimi filmami, które znalazły się wśród 15 półfinalistów w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy”, zostało częściowo zrównoważone nominacją do Oscara dla najlepszego filmu dokumentalnego za „El agente topo / Agent Kret”.

Film Maite Alberdi będzie można obejrzeć w tej sekcji w zestawieniu z „Collective”, „Crip Camp”, „My Octopus Teacher” i „Time”.

Od swojej premiery w styczniu 2020 roku na Sundance Film Festival, najważniejszym wydarzeniu kina niezależnego na świecie, El agente topo / Agent Kret” podróżuje po świecie, zbierając brawa i zdobywając nagrody na konkursach, takich jak Festiwal w San Sebastian.

Ten dokument opowiada historię „Sergio”, ośmioletniego tragikomika, który pracuje jako szpieg w domu opieki, aby dowiedzieć się o możliwym złym traktowaniu.

El agente topo / Agent Kret” to koprodukcja pomiędzy Chile, Hiszpanią, Holandią, Stanami Zjednoczonymi i Niemcami.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *