Laura Pausini zdobywa swój pierwszy Złoty Glob z „Io Sì”


Piosenkarka została nagrodzona jako współautorka tematu przewodniego filmu „La vita davanti a se” („La vida ante sí – Życie przed sobą”) z Sophią Loren w roli głównej


Laura Pausini otrzymała w niedzielę swoje pierwsze Złote Globy za najlepszą oryginalną piosenkę jako współautorka „Io Sì”, głównego tematu filmu „La vita davanti a se” („Życie przed sobą”) z Sophią Loren w roli głównej.

„Jestem taka dumna. Dziękuję bardzo hollywoodzkiemu stowarzyszeniu prasy zagranicznej. Czuję mrówki na skórze” – powiedziała Pausini, przyjmując nagrodę ze swojego domu we Włoszech. „Grazie mille” – dodała w swoim ojczystym języku.

Piosenkarka, która również wykonuje piosenkę, podzieliła się tym zaszczytem z doświadczoną amerykańską autorką tekstów Diane Warren i włoskim piosenkarzem Niccolò Agliardi . „La vita davanti a se”, zatytułowany po angielsku „The Life Ahead – Życie przed sobą”, w reżyserii syna Loren, Edoardo Pontiego, któy był również nominowany do nagrody za najlepszy film obcojęzyczny.

Dostępna obecnie w serwisie Netflix „La vita davanti a se” opowiada o Madame Rosie (Loren), ocalonej z Holokaustu zarządzającej przedszkolem, która nawiązuje rzadką przyjaźń z dzieckiem ulicy, Momo (Ibrahima Gueye), którego wita po tym, jak okrada ją.Pausini podjęła się tłumaczenia tekstów napisanych po angielsku przez Warren, które ostatecznie nagraa w pięciu językach, aby szerzej rozpowszechnić swoje przesłanie: „Seen” po angielsku, „Yo si” po hiszpańsku, „Eu sim” po portugalski i „Moi si” po francusku, oprócz wersji włoskiej, która pojawia się w filmie i która jest również jednym z kandydatów do Oscara (15 marca będzie wiadomo, czy zostanie nominowana).

Sprawdź także  Bad Bunny i Rosalía rewolucjonizują 'Saturday Night Live' śpiewając po hiszpańsku

Udostępnij

Zostaw odpowiedź