’Las damas de Los Pinos' prezydencka historia opowiedziana z kobiecością


Wydaje się, że w 2022 roku rozpocznie się kręcenie pierwszych rozdziałów serialu, które trafią na platformę streamingową


Ani uświęcać, ani nie osądzać, jest celem „Las damas de Los Pinos”, produkcji promowanej przez Claudio Carrerę, który postawi na pokazanie na ekranie tego, co kryje się za pierwszymi damami, żonami prezydentów, kobietami dyskretnymi lub medialnymi. w decyzjach politycznych Meksyku.

Od momentu produkcji Claudio Carrera jest częścią tego projektu, który znajduje się w pierwszej fazie i zbiera obsadę, która będzie kształtować pierwszy sezon tej seri. Jak dotąd potwierdzono, że bohaterami tych odcinków są takie osobowości, jak Cecilia Suárez, Irene Azuela, Ana de la Reguera, Susana Zabaleta , Ilse Salas i Mariana Treviño , choć nie wiadomo, którym postacią dadzą życie.

W wywiadzie producent Claudio Carrera podkreśla, że „Las Damas de Los Pinos” obejmie 14 sześcioletnich kadencji, zaczynając od Amalii Solórzano de Cárdenas, pierwszej damy prezydentury w latach 1936-1940, wraz z mężem Lázaro Cárdenasem, a stamtąd chronologicznie przejście kolejnych kobiet przez prezydentury oraz to, jak żyły i uczestniczyły w konfliktach społecznych, katastrofach i skandalach najwyższej rangi politycznej w Meksyku.

„Będziemy wiedzieć więcej o pierwszych damach, wiemy o prezydentach, o wielu sytuacjach politycznych i wszystkim wokół nich, ale myślę, że o nich niewiele wiemy. O tym jest ten cykl, dając im miejsce, dając kobietom ich miejsce w tym momencie historii, każdej z par prezydenckich i sześcioletnich kadencji, z ich dobrymi i złymi rzeczami ”.

Claudio Carrera, który opracował oryginalny pomysł wspólnie z Alejandrą Barros – przyznaje, że podstawy „Las Damas de Los Pinos” wywodzą się z publicznej i udokumentowanej historii, ale także z rozmów, które z ludźmi, którzy byli blisko pracy i zespołów public relations, które towarzyszyły bohaterkom.

Flavio González i Luis Mario Moncada są odpowiedzialni za ukształtowanie scenariusza, prowadzenie śledztw i dokumentacji w celu ukształtowania narracyjnej tożsaMónica Lozano, Eamon O’Farrill, Alebrije Producciones y RetroLab Media. Uważa się, że w 2022 roku rozpocznie się kręcenie pierwszych rozdziałów.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *