Lali Esposito – gwiazda 'Sky Rojo’ i nie tylko


Mariana Espósito, lepiej znana jako Lali, miała 10 lat, kiedy wzięła udział w przesłuchaniu do swojego pierwszego castingu, na którym została wybrana do roli Maleny/Coco.

Karierę aktorską rozpoczęła w wieku 11 lat w serialu „Rincón de Luz”, następnie zagrała w „Floricienta” w 2004 roku, a w 2006 roku wystąpiła w serialu „Chiquititas”.W 2007 roku Lali była jedną z głównych bohaterów „Casi Ángeles”. okazał się wielkim hitem i został uznany za jeden  z najważniejszych projektów w argentyńskiej telewizji.

„Casi Angeles” było emitowane w innych krajach Ameryki Łacińskiej, Europie i Azji. Dzięki rosnącej popularności serialu, narodził się nastoletni zespół „Teen Angels”, w którego skład weszła Lali oraz 4 innych członków obsady serialu. Jego działalność rozciągnęła się na 6 lat. Grupa odniosła wielki sukces, wydając 6 ów. 5 z nich uzyskało platynowe certyfikaty, a jeden złoty.

„Casi Angeles” zakończył się w 2010r, jednak członkowie grupy Teen Angels kontynuowali karierę jako zespół jeszcze przez dwa lata. Swoją działalność zakończyli 11 października 2012r, grając swój ostatni koncert w Cordobie.Po „Casi Ángeles” Lali kontynuowała karierę aktorską: grała niewielką rolę w filmie „La Pelea de mi Vida”, a także brała udział w przedstawieniu teatralnym „Las Brujas de Salem”. W 2013 roku zagrała w „Solamente Vos”.

W maju 2014r. odbyła się premiera peruwiańskiej komedii „A los 40”, w której wystąpiła Lali. zgromadził 6 milionów widzów i jest drugim najczęściej oglądanym filmem w historii Peru. 21 marca 2014r. Espósito wydała swoją pierwszą solową płytę zatytułowana „A Bailar”. Płyta została wydana niezależnie, bez wytwórni. jako niezależna i bez wytwórni. „A Bailar” zawiera utwory takie jak „A Bailar”, „Asesina”, „Del Otro Lado” i „Histeria”. Jest również certyfikowany na złoto za sprzedanie 20 000 egzemplarzy fizycznychw Argentynie. „A Bailar Tour” odbył się w Argentynie, Urugwaju, Hiszpanii, Włoszech i Azji.

W 2015 roku Lali zagrała główną role w telenoweli „Esperanza Mía” (Moja Nadzieja, w Polsce premiera odbyła się w 2016r.)ze średnią roczną oglądalnością 1500000 widzów. Serial został rozprowadzony po Ameryce Łacińskiej, Europie i Azji, a wersja teatralna zgromadziła 100 000 widzów podczas pokazów.

Sprawdź także  8 meksykańskich aktorów, którzy triumfowali w zagranicznych serialach


20 maja 2016 roku – w ramach Sony Music Argentina – Lali wydała swój drugi „SOY”, który trzy godziny po premierze otrzymał w Argentynie status złotej płyty. Zajmował pierwsze miejsce w iTunes w ARG, Paragwaju i był w pierwszej piątce w Kolumbii, Peru, Izraelu, Hiszpanii.

„SOY” uzyskał status złotego w Argentynie i Urugwaju. W 2016 roku Lali zagrała na dużym ekranie jako główna bohaterka filmu „Permitidos”. Był to siódmy najczęściej oglądany roku w kraju. W lutym 2017r. Lali wzięła udział jako jurorka na tygodniowym największym festiwalu w Chile „Viña del Mar 2017”. Espósito oprócz bycia w jury ostatniego dnia festiwalu wystąpiła na scenie prezentując kilka piosenek z albumu „SOY” oraz z „ABailar”.

9 lutego 2018 Lali uczestniczyła w remiksie utworu „Mi Mala” u boku Becky G, Leslie Grace, Karol G i Mau y Ricky. Piosenka uzyskała status złotej platyny w Argentynie i Hiszpanii, platyny i złota w Meksyku, 4x platyny w Peru i 3x platyny w Stanach Zjednoczonych (Latin). 1 0 sierpnia 2018 Lali wydała swój trzeci album studyjny „Brava”, który otworzył przed nią wiele międzynarodowych możliwości. Album uzyskał status 4x platyny w Argentynie. „Brava” zawiera utwory takie jak „Sin Querer Queriendo” z udziałem Mau y Ricky, „Mi Ultima Canción” z Reikiem czy „Caliente” z Pabllo Vittar. W 2018 roku Lali był główną bohaterką filmu „Acusada”, dramatu opowiadającego o procesie o przestępstwie. Premiera filmu odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.W 2019 roku Espósito wystąpiła podczas Gali Premios Platino. Ten otworzył jej drzwi do rozpoczęcia nowego projektu. Pod koniec roku ruszyła do Hiszpanii, aby go realizować. Wraz z Mau y Ricky wystąpiła na TIME Square podczas sylwestrowej zabawy 2019, śpiewając „Mi Mala” i „Sin Queriendo Querer”. 12 listopada roku Lali zaskoczyła swoich fanów na Live na Instagramie i wydała swój album „Libra” bez wcześniejszej zapowiedzi. Na płycie współpracowała z Cazzu, Norielem, Mau y Ricky i CNCO. 19 marca 2021 roku odbyła się światowa premiera nowego serialu Netflixa „Sky Rojo” z udziałem Lali.

Sprawdź także  HBO wypuszcza pierwszy zwiastun ' 30 Monedas', autorstwa Álexa de la Iglesia


Ciekawostki


• Urodziła się 10 października 1991r. w Parque Patricios w Buenos Aires, Argentynie 

• Ma dwójkę starszego rodzeństwa: siostrę Ane oraz brata Patricio 

• Posiada również jednego siostrzeńca: Santino oraz jednego bratanka Belrána

• Naprawdę ma na imię Mariana 

• Jej pseudonim „Lali” powstał dzięki jej bratu, który nie umiał wypowiedzieć „Mari” (od imienia Mariana), tylko mówił „Lali”. 

• Jej debiut w telewizji miał miejsce w 1998r., kiedy wystąpiła w programie dla dzieci „Carmelito y Vos”

• Historia jej pierwszego castingu jest taka, że je pomyliła. Miała iść na całkiem inny casting, który finalnie i tak się nie odbył, a Lali dostała role Maleny w „Rincón de Luz”

• Na casting poszła ze starsza siostra, jej mama o niczym nie wiedziała, aż do momentu gdy odebrała telefon z informacja, ze jej corka dostała role.

• Role Wendy w serialu „Sky Rojo” otrzymała dzięki swojemu występowi na gali Premios Platino. Gale oglądały osoby odpowiedzialne za castingi.

• Dzięki swojemu związku z Benjaminem, który ma polskie korzenia Lali nauczyła się śpiewać w naszym języku „100 lat”.Związki

 Jej pierwszym chłopakiem był Peter Lanzani. Para poznała się w 2006 roku kiedy zagrali razem w „Chquitas”. Swój związek potwierdzili w 2009r. A rozstali się rok później Niedługo potem Mariana związała się z Benjaminem Amadeo, który również występował w „Casi Angeles”. Para zakończyła swój związek w drugiej połowie lipca 2015 roku. Powodem był prawdopodobnie Mariano Martinez, którym związała się chwile potem. Ich związek nie trwał długo bo po zaledwie kilku miesiącach potwierdzili rozstanie. W styczniu 2017r. został potwierdzony nowy związek Lali z Santiago Mocorrea tymi zdjęciami zrobionymi w Punta del Este. We wrześniu Lali rozstała się ze swoim partnerem Santiago Mocorrea. Podzieliła się tą informacją z fanami za pośrednictwem Twittera. Aktualnie Lali jest singielką,powstał dzięki:

Twitter: Lali Poland

: https://www..com//

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź