’La templanza’: ziemia i przeznaczenie w serii Amazon opartej na książce Maríi Dueñas


Historia andaluzyjskiej kobiety z Londynu i mężczyzny z Palencii w Meksyku, którzy zrujnowani `odradzają się’, gdy spotykają się w Jerez w 1870 roku


Sherry. 1851. Soledad Montalvo, córka zamożnego winiarza, wyszła za mąż za angielskiego importera, którego będzie kochać i z którym będzie miała trzy córki. Tymczasem Mauro Larrea, skromny wieśniak z Kastylii, właśnie owdowiał z dwójką dzieci i jest zmuszony wyemigrować do Meksyku, gdzie zostanie właścicielem kopalni srebra.„La templanza”, premierowy serial od Amazon

Leonor Watling i Kolumbijczyk Rafael Novoa (El Señor de los Cielos) grają te postacie, ona w Londynie, on w Veracruz w Meksyku.

Nic nie zapowiadało, że fortuna, którą Mauro Larrea zgromadził przez lata wytrwałej pracy, przepadnie. Przygnieciony przez długi i dręczony niepewnością Larrea gromadzi ostatnie środki i decyduje się na ryzykowny krok, który otwiera przed nim nowe perspektywy. Wtedy zaś na jego drodze pojawia się niepokojąca Soledad Montalvo, żona londyńskiego kupca winnego, by poprowadzić Larreę ścieżką, której nigdy by się nie spodziewał.

Leonor podkreśla ewolucję jej charakteru: „To część całkowitego poddania się całkowitej sile kobiety z inicjatywą, ponieważ z powodu szeregu okoliczności jest zmuszona przejąć interes męża”.

Po powrocie do ojczyzny w 1870 r. spotyka Indianina, który utonął w długach, wierząc, że znalazł rozwiązanie swoich problemów: sprzedając w nieortodoksyjny sposób opuszczone winnice i winnicę. To La Templanza, dawna własność rodziny Sol.

Wrogowie

Istnieje natychmiastowa chemia, ale podobnie jak dobre wino, ich związek będzie się powoli „rozwijał”, ponieważ każdy z nich będzie unikał wrogów swojej ekonomicznej przyszłości. „ Kiedy Sol zakochała się po raz ostatni, miała 18 lat i nigdy nie przypuszczała, że w jej dojrzałości ktoś może „tak poruszyć ziemią ”i zepsuć życie. Mauro też tego nie szukał. I znajduje w niej kogoś niezwykłego, wiodącą kobietę, godną podziwu, z którą może się dzielić i uzupełniać”.

Sprawdź także  Przyjaźń, która zakończyła się po sprawie Paulette

Są ofiarami rodzinnych intryg, zakorzenionej nienawiści, zdrady i pragnienia władzy. „ Powieść ma wszystko, by być wyjątkowym serialem: postacie, konflikty, przygody…” – mówi scenarzystka Susana López Rubio.

Międzynarodowa obsada „La templanza”

Wielkim złoczyńcą jest Carol Gorostiza, ciotka młodej kobiety, którą Mauro obiecał synowi, a także żona kuzyna Sol. Gra tego złoczyńcę Juana Acosta: „ Sfrustrowana swoim małżeństwem i światem biznesu, kontrolowanym przez mężczyzn, szuka życia najlepiej, jak potrafi, bez stawiania granic, bez żalu ”.

Jest też Emilio Gutiérrez Caba, Cristina Alcázar, Juanma Lara, Meksykanie i Brytyjczycy. „ Praca z moim„ mężem ”, Nathanielem Parkerem i Nicholasem Farreyem, którego widziałem w roli Césara w BBC, była wielkim luksusem ” – mówi Leonor, która nakręciła brytyjską fabułę w ojczystym języku.

„ Wysiłek, talent i chęć osiągnięcia dobrego wyniku widać od aktorów, produkcji i scenarzystów Susany i Javiera [Holgado] ” – mówi María Dueñas. Traktowali moją powieść z ogromnym uczuciem i szacunkiem. Skonsultowali się ze mną o zmianach w narracji i postaciach, rosnących drugorzędnych lub dodających inne. Mają powód, dla którego biorą udział w audiowizualnej adaptacji. I jestem zachwycona”.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź