„La Fortuna”: poszukiwacze skarbów Alejandro Amenábara w serii od Movistar


Galicja, Kadyks i Kraj Basków są gospodarzami tego thrillera o „sprawie Odysei” i wraku Nuestra Señora de las Mercedes


Spór między Hiszpanią a Stanami Zjednoczonymi dotyczący największego podwodnego skarbu w historii, fregaty Nuestra Señora de las Mercedes, zatopionego w 1804 roku i tego, że północnoamerykańska firma Odyssey `wydobyła część skarbu’ w 2007 roku, co zainspirowało El tesoro del Cisne Negro, komiks autorstwa Paco Roca i Guillermo Corrala, obecnie adaptowany przez Alejandro Amenábar w jego sześcioczęściowej serii La Fortuna .

To wspaniały thriller przygodowy, z udziałem współczesnych piratów, prawników i szpiegów, nakręcony w pięć miesięcy w języku angielskim i hiszpańskim. „Kręcenie było jak film, wszystko naraz, z tą samą miłością i pasją ” – mówi reżyser i scenarzysta razem z Alejandro Hernándezem.


Amenábar na jednym z lotnisk wykorzystywanych w sześciu rozdziałach.

Obsada „La Fortuna”

Rola główna przypadła 24-letniemu Álvaro Melowi, który zadebiutował w La otra mirada, serii z La 1.

Wciela się w Álexa Venturę, młodego dyplomatę, który nieświadomie przyjmuje na siebie misję odzyskania skarbu skradzionego przez Franka Wilda (Stanley Tucci), eksperta w grabieży dziedzictwa, zatopionego na całym świecie.

W swoim śledztwie Ventura podróżuje do Stanów Zjednoczonych z Jonasem Pierce (Clarke Peters), prawnikiem reprezentującym rząd hiszpański, aby odzyskać 595000 monet ze statku, oraz z Lucíą (Ana Polvorosa), zagranicznym urzędnikiem, z którą się spotyka/

W obsadzie Karra Elejalde (minister kultury), Pedro Casablanc (ambasador w Waszyngtonie), T’Nia Miller, Manolo Solo, Blanca Portillo i Mari Carmen Sánchez. „ La Fortuna to optymizm, chęć walki; ujęcie zachęty i emocji dla widza ”- mówi jego twórca. 


Na lądzie, morzu i powietrzu

Algeciras i La Línea de la Concepción, obok ogrodzenia Gibraltar (Cádiz); porty Ferrol i A Graña (A Coruña) oraz Caneliñas (Pontevedra); lotnisko i stara amerykańska baza Saragossa to naturalne lokacje tej międzynarodowej serii MOD Prod., Movistar + i AMC Studios.


W kwietniu wybrzeże Pasajes (Guipúzcoa) odtworzy portugalskie Algarve i bitwę morską, w której fregata Nuestra Señora de las Mercedes zatonęła w 1804 roku, a w 2007 roku firma Odyssey wzięła jej skarb dzięki projektowi Black Swan Project. 

Udostępnij
Sprawdź także  Luis Gerardo Méndez dołącza do meksykańskiego projektu ochrony rafy

Zostaw odpowiedź