Kim jest Álex Pina, twórca „La Casa de Papel” i „Sky Rojo”?


Własnie pojawiło się „Sky Rojo”, nowy projekt autorstwa Álexa Piny na platformę Netflix


W ten piątek na platformie Netflix pojawił się nowy projekt autorstwa Álexa Piny i Esther Martínez Lobato  – twórców „La Casa de Papel” i „Vis a Vis”. Wielu zastanawia się, skąd tyle sukcesów w każdej produkcji, w którą jest zaangażowany, więc tutaj zdradzimy Wam jego sekrety.

„Sky rojo” pojawił się na Netflixie pełen czarnego humoru , ogromnego tuzina akcji i czystej adrenaliny. 

Pierwszy sezon składa się z 8 odcinków po 25 minut, co jest absolutnie nowatorskim formatem serialu dramatycznego, w którym zbiega się kilka gatunków, a jego twórcy, Álex Pina i Esther Martínez Lobato (La casa de papel), ochrzczili go jako „latynoską miazgę”.

„W przypadku „Sky Rojo” staramy się jak zawsze wykonać szaloną akcję, ale polegamy na tych 25 minutach, aby podkreślić dynamikę fabuły: lot i wyścig o przetrwanie. W trzecim akcie filmu lub rozdziału cała energia zbiega się i jest to najbardziej żywiołowa eksplozja konfliktów, o których opowiadamy, więc rozważamy zrobienie trzeciego aktu i umieszczenie całej naszej historii w lejku szału” , Álex Pina i Esther Martínez Lobato potwierdzili.

Netflix: Kim jest Álex Pina?

Pina, założycielka firmy produkcyjnej Vancouver Media, a także kreatywny silnik odpowiedzialny za takie emblematyczne serie, jak „Vis a Vis”, „El Barco” czy „Los Hombres de Paco”, podpisał w 2018 roku umowę z Netflix na produkcję nowych i ekskluzywnych seriali. Stworzenie projektów dla milionów użytkowników Netflix na całym świecie.

Álex Pina i jego zespół produkcyjny nieustannie redefiniowali serie w Hiszpanii. Jego kariera obracała się nie tylko w świecie telewizji, ale także w przemyśle filmowym. 

Napisał i wyreżyserował scenariusz do filmu „Kamikaze” (2014), zdobywcy nagrody publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Miami. Napisał i wyprodukował także „Fuga de cerebros / Drenaż mózgów” (Silver Biznaga na Festiwalu Filmowym w Maladze), „Tres metros sobre el cielo / Trzy metry nad niebem”, „Fuga de cerebros 2 / Drenaż mózgów 2” i „Tengo ganas de ti / Tylko ciebie chcę”, jeden z najbardziej dochodowych filmów w najnowszej historii. Hiszpanii.

Sprawdź także  Tak Diego Boneta wygląda jak Luis Miguel w trzecim sezonie serialu

Jego styl definiowany jest przez konstrukcję emblematycznych i magnetycznych postaci, z równoległym spojrzeniem na życie. 

W twórczym procesie rozwijania tych postaci łączy adrenalinę i wrażliwość emocjonalną.

Álex Pina i Esther Martínez Lobato są twórcami i producentami wykonawczymi „Sky Rojo” razem z Jesúsem Colmenarem i mają Davida Barrocala, Migue Amoedo i Davida Victori jako współproducentów wykonawczych. Reżyserami tej nowej oryginalnej serii są Jesús Colmenar, Óscar Pedraza, David Victori, Albert Pintó, Javier Quintas i Eduardo Chapero-Jackson.

 Zespół scenariuszy tworzą Álex Pina, Esther Martínez Lobato, David Barrocal, David Oliva, Javier Gómez Santander, Juan Salvador López i Mercedes Rodrigo. Migue Amoedo przejął stery fotografii wraz z Davidem Azcano i Davidem Acereto, a Juan López Olivar i Cristina López Ferraz są odpowiedzialni za reżyserię produkcji.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź