Grammy 2021: Selena Quintanilla otrzyma hołd


Dziedzictwo „królowej tex-mex” zostanie uhonorowane nagrodą za całokształt twórczości podczas ceremonii rozdania Grammy


Selena Quintanilla, piosenkarka znana jako „królowa tex-mex”, otrzyma w niedzielę pośmiertny hołd na gali Grammy, poinformowała Akademia w Stanach Zjednoczonych.

„Selena byłaby bardzo podekscytowana tym zaszczytem, ​​tak jak wtedy, gdy zdobyła Grammy w 1994 roku. Ta nagroda reprezentuje całą jej ciężką pracę i, co ważniejsze, reprezentuje naszą kulturę latynoską” – zapewniał jej ojciec, Abraham Quintanilla w oświadczeniach dla Magazyn People.

Zgodnie z oświadczeniem, wręczenie Nagrody Grammy: Całokształt Twórczości będzie częścią uroczystości, którą Akademia zorganizuje w sposób dostosowany do pandemii koronawirusa.

„Bardzo mnie ucieszyło, że otworzyłem pudełko i zobaczyłem tę ważną nagrodę na cześć pracy mojej córki” – przyznał ojciec artystki, zamordowanej w 1995 roku.

Abraham Quintanilla zapewnił, że zdaje sobie sprawę z tego, że wizerunek i dziedzictwo Seleny urosły na przestrzeni lat, zwłaszcza po filmie, w którym Jennifer López zagrała jego córkę i serialu o jej życiu, który właśnie wydał Netflix .

„Życie Seleny zostało przerwane, ale jej fani noszą ją w swoim secu przez lata, a jej dziedzictwo jest przekazywane z pokolenia na pokolenie. To niesamowite” – powiedział.

Wielu współczesnych artystów, takich jak Jennifer López i Selena Gómez, wymieniło Teksankę jako osobę, która wpłynęła na ich karierę. Również raperka Cardi B, pochodząca z Puerto Rico, świętowała we wtorek wiadomość o hołdzie na Twitterze: „Kocham ją” – napisała.

Talking Heads, Grandmaster Flash & The Furious Five, Lionel Hampton, Marilyn Horne i Salt-N-Pepa będą pozostałymi osobami uhonorowanymi na gali, której największymi faworytami są Taylor Swift i Beyoncé.

Udostępnij
Sprawdź także  5 momentów, w których Rosalia okazała się supergwiazdą na scenie

Zostaw odpowiedź