Christian Chávez oskarża Televisę o cenzurowanie koncertu RBD


Christian Chávez zwrócił uwagę, że wyeliminowali część, w której mówi o powszechnym prawie do miłości


W końcu nadszedł dzień, w którym koncert RBD „Ser o Parecer” był transmitowany przez otwartą telewizję w Meksyku, jednak pojawiły się cięcia w tym materiale. Wycięte zostało przemówienie Christiana Cháveza, w którym mówi się o miłości i włączeniu istoty ludzkiej we wszelkiego rodzaju myślach i uczuciach.

W zeszłym roku Maite Perroni, Anahí, Christopher Von Uckermann i Chávez, którzy byli częścią zespołu muzycznego RBD obok Dulce Maríi i Alfonso Herrery, ogłosili, że 12 lat po ostatnim występie dadzą koncert.

Wydarzenie to zostało zrealizowane za pośrednictwem streamingu w grudniu, a wszystkie ich hity wykonano jako wyraz wdzięczności dla tzw. Rebel Generation (fanów), ale żeby nikogo nie pominąć, produkcja osiągnęła porozumienie z Televisą co do emisji w otwartej telewizji.

Ale nie wszystko było idealne, a aktor wykorzystał swoje konto na Instagramie, aby wskazać, że program był „cenzurowany” i że właśnie tam mówi o powszechnym prawie do miłości.

Biorąc to pod uwagę, Chávez obiecał, że będzie kontynuował walkę, aby społeczność LGBT + zostało wysłuchane. Zobowiązał się również wobec wszystkich pokoleń, które za nim stoją, że dopóki nie będzie „dosłownie bez głosu”, nie opuści rąk, dopóki nie osiągnie równości i szacunku dla wszystkich.

„Miłość to niekwestionowane powszechne prawo, prawo do kochania kogokolwiek chcesz, jest ponad wszelką instytucją, rządem, religią, kulturą czy tradycją. W obliczu rozpadającego się świata, jak to możliwe, że wciąż są ludzie, którzy ośmielają się kwestionować prawo do miłości, prawo do bycia sobą?


Od poniedziałkowego popołudnia wspomniany materiał miał już ponad 81 tysięcy reprodukcji i wywołał reakcje niektórych celebrytów, takich jak Polo Morin, którzy podziękowali Christianowi Chávezowi za wszystko, co zrobił dla społeczności.

Sprawdź także  Anuel AA nagrał singiel z Enrique Iglesiasem!

Zoraida Gómez również zostawił wiadomość: „Za równość”.

Christian Chávez chciał zrezygnować z Rebelde

Piosenkarz wykorzystał również swoje sieci społecznościowe, aby przypomnieć postać, która uczyniła go sławnym w telenoweli Pedro Damiána „Rebelde/ Zbuntowani”, wyznał, że początkowo chciał rzucić rolę Giovanniego Méndeza.

„Kiedy ta postać pojawiła się w moim życiu, nie wiedziałem, co z nią zrobić. Wyznaję, że miałem zamiar zrezygnować z telenoweli, ponieważ libretta i oryginalna postać nie miały wiele do zrobienia.

„(Giovanni) był antagonistą, ale był bardzo rozpuszczony w historii, prawie nie miał w sobie światła ani jasnego punktu. Wtedy Pedro Damián powiedział mi, że właśnie dlatego dał mi tę postać, ponieważ wiedział, że mogę ją wymyślić na nowo”

Na obrazie, który przedstawia Cháveza ubranego jak jego postać, która studiowała w Elite Way School Institute, podziękował swoim reżyserom za to, że pomogli mu oddać tę komiksową stronę Méndeza i pozwolili mu odejść od scenariusza oraz improwizować.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź