Alfonso Cuarón i Lubezki dołączają do występu w Hollywood Academy Museum


Wezmą udział w wydarzeniu w całości poświęconym meksykańskiemu filmowi: „Y tu mamá también / I twoją matkę też”


Meksykańscy filmowcy Alfonso Cuarón i Emmanuel „Chivo” Lubezki wezmą udział w wydarzeniach poprzedzających inaugurację Muzeum Akademii Hollywood, które, między innymi, zaplanowało wydarzenie w całości poświęcone meksykańskiemu filmowi „Y tu mamá también / I twoją matkę też ”(2001).

Wciąż nie ma określonej daty, a wirtualny hołd dla „Y tu mamá también / I twoją matkę też” będzie „świętem twórczego stowarzyszenia między operatorem zdjęć Lubezkim, zdobywcą trzech Oscarów, a reżyserem i scenarzystą Cuarónem, zdobywcą czterech statuetek”, podano w oświadczeniu. Wydarzenie będzie odbywać się w języku hiszpańskim, z angielskimi napisami.

Z bardzo skomplikowanym przebiegiem i niezliczonymi opóźnieniami w budowie, Academy Museum of Hollywood, które chce być miejscem pielgrzymek miłośników filmu w Los Angeles, ma nadzieję otworzyć swoje podwoje 30 września.

Ale w poprzedzających je miesiącach muzeum będzie gospodarzem serii wirtualnych wydarzeń w ramach rozgrzewki.

Oprócz wydarzenia „Y tu mamá también / I twoją matkę też”, Muzeum Akademii ujawniło, że 22 kwietnia, na trzy dni przed 93. edycją Oscarów, odbędzie się rozmowa czterech kobiet, które przeszły do ​​historii wielkiej gali kina: Sophia Loren, Whoopi Goldberg, Marlee Matlin i Buffy Sainte-Marie..

Odbędą się również wirtualne kolokwia z postaciami z dużego ekranu, takimi jak reżyser Spike Lee lub kompozytor Hildur Guðnadóttir, w ramach działań zaprojektowanych przez muzeum na odliczanie do inauguracji

DZIEŃ (WIRTUALNYCH) OTWARTYCH DRZWI

Oprócz ogłoszenia programu cyfrowego na najbliższe miesiące, Academy Museum zaprosiło prasę do wirtualnej wycieczki po ambitnym projekcie , który dopracował ostatnie szczegóły na skrzyżowaniu Wilshire Boulevard i Fairfax Avenue w Los Angeles.

W muzeum o powierzchni prawie 28 tysięcy metrów kwadratowych i dwóch budynkach zaprojektowanych przez Renzo Piano znajdą się dwa kina: ogromna sala Davida Geffena, która może pomieścić tysiąc osób, oraz mniejsza sala Teda Manna z 288 miejscami.

Oprócz przestrzeni projekcyjnych centrum będzie miało cztery piętra poświęcone historii, spuściźnie i wpływowi kina.

Dziennikarze mogli zapoznać się ze szczegółami już zapowiadanych wcześniej przez organizatorów wystaw, wśród których znajduje się duża wystawa „Historii kina”, która będzie trzonem muzeum.

Wśród innych filmów muzeum zwróci szczególną uwagę na klasyki, takie jak „Obywatel Kane” (1941) i „Czarnoksiężnik z krainy Oz” (1939), ale skupi się także na filmach spoza typowego hollywoodzkiego kanonu, takich jak latynoskie „Real Women Have Curves”(2002), z zamiarem pokazania bardziej zróżnicowanego obrazu dużego ekranu.

Od pierwszego pomysłu twórców filmowych i scenarzystów do postprodukcji, poprzez casting czy charakteryzację, muzeum wyjaśni cały proces powstawania filmu z wykorzystaniem historycznych przedmiotów, takich jak jeden z rekinów wykorzystany w „Szczękach” (1975) .

Jednym z najbardziej atrakcyjnych punktów muzeum będzie doświadczenie wirtualnej rzeczywistości, która pozwoli publiczności „poczuć” to, czego doświadcza gwiazda, gdy otrzyma Oscara w Dolby Theatre.

Czwarte piętro będzie przeznaczone na wystawy czasowe, a pierwsza z nich będzie opatrzona podpisem geniusza japońskiej animacji Hayao Miyazakiego.

„To muzeum od dawna jest marzeniem Akademii, miasta Los Angeles i przemysłu filmowego” – powiedział Bill Kramer, prezes Muzeum, który zapewnił, że oferta tego centrum będzie czymś „nieporównywalnym”.

Jak na każdym szanującym się hollywoodzkim wydarzeniu, w ten środowy wirtualny dzień udział wzięły takie gwiazdy jak Laura Dern i Spike Lee czy Guillermo del Toro i Rita Moreno.

„Myślę, że znaczenie takiego muzeum, które opowiada historię i sztukę związaną z kręceniem filmu, polega na tym, że wiele osób natychmiast zrozumie poziom kunsztu, jaki się za nim kryje” – powiedział Del Toro.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *