Wyżywienie w hotelu, czyli dlaczego nie warto nocować z pustym brzuchem


Wyżywienie w hotelu niesłusznie jest jedną z ostatnich rzeczy branych pod uwagę podczas wyboru idealnego miejsca na nocleg. Wyżywienie w trakcie pobytu hotelowego ma istotny wpływ na nasz komfort, znacząco ułatwia organizację dnia i pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Sprawdź, dlaczego nie warto nocować z pustym żołądkiem i zdecydować się na nocleg ze śniadaniem.


Wyżywienie w hotelu – wygoda i oszczędność

Pakiet pobytowy z wyżywieniem w hotelu niesie ze sobą wiele korzyści. To rozwiązanie jest przede wszystkim wygodne – aby zjeść porządny posiłek, nie musimy opuszczać hotelu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku śniadania, które jest przecież najważniejszym posiłkiem dnia. Dzięki noclegowi z wyżywieniem nie musimy wstawać wcześniej, żeby udać się do pobliskiego sklepu czy piekarni, ani szukać restauracji. Jeżeli udamy się w podróż służbową, ciężko jest wygospodarować na to czas. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku rodzin z dziećmi lub grup zorganizowanych, które mają z góry zaplanowane wakacje i potrzebują szybkich i prostych rozwiązań. Poszukiwanie sklepów czy barów mlecznych na własną rękę w nieznanym rejonie lub samodzielne przygotowywanie śniadania może negatywnie wpłynąć na ustalony wcześniej harmonogram dnia. Należy także wziąć pod uwagę, że nie każda miejscowość dysponuje rozwiniętą bazą gastronomiczną, więc poszukiwanie odpowiedniego lokalu, wolnych miejsc, dojazd oraz oczekiwanie na zamówienie może być szczególnie kłopotliwe. Oprócz tego stołowanie się w restauracjach wiąże się ze sporymi wydatkami – wyżywienie w hotelu pozwoli nam nie tylko ich uniknąć, ale i sprawnie zaplanować wakacyjny budżet. Decydując się na nocleg z wyżywieniem, nie musimy martwić się o dodatkowe wydatki na jedzenie, ponieważ cena posiłków jest ustalona z góry i nie ulega zmianie. Ponadto wiele dobrych hoteli w pakiecie pobytowym z pożywieniem oferuje także obiadokolację, więc możemy na ten czas całkowicie odpocząć od przygotowywania posiłków i w pełni skupić się na pracy, wypoczynku czy zwiedzaniu.

Jak wygląda wyżywienie w hotelu?

O to, jak wygląda pakiet pobytowy z wyżywieniem w hotelu zapytaliśmy naszego rozmówcę z Hotelu Orle w Gdańsku – „Posiłki w hotelu odbywają się zawsze o stałych porach, co znacznie ułatwia dostosowanie swoich zajęć do hotelowego śniadania czy obiadokolacji. Goście mogą przyjść do hotelowej restauracji bez uprzedniego szykowania czy pokonywania określonej trasy. Restauracja w hotelu, zlokalizowana najczęściej w centralnej części obiektu, zapewnia miejsce dla każdego z gości, dzięki czemu mogą oni spokojnie zjeść posiłek bez konieczności oczekiwania na wolny stolik. Hotelowe śniadania najczęściej podawane są w formie szwedzkiego stołu, natomiast obiadokolacje w formie bufetu. Posiłki są różnorodne i obfite, dzięki czemu każdy gość może sam zdecydować, co zje oraz jakie ilości mu odpowiadają i na pewno nie opuści restauracji głodny. Jeżeli goście wyrażają taką wolę, mogą otrzymać posiłek do pokoju, bez konieczności jego opuszczania. Ponadto istnieje możliwość zabrania śniadania lub obiadokolacji na wynos, jeżeli goście nie są w stanie dostosować swoich planów do ustalonej pory posiłku – wystarczy, że poinformują o tym obsługę np. poprzedniego wieczoru”.

Wyżywienie w hotelu – jakie powinno być dobre jedzenie hotelowe?

Wyżywienie w dobrym hotelu idzie w parze z jakością usług. Ponieważ hotelowa restauracja tworzona jest przez profesjonalistów, nie musimy martwić się o jakość serwowanych potraw. Posiłki każdorazowo przygotowywane są na świeżo, nie ma więc mowy o odgrzewaniu jedzenia czy czerstwym pieczywie. Śniadania i obiadokolacje w hotelu przygotowywane są na podstawie świeżych, zdrowych i sprawdzonych składników, najczęściej od lokalnych dostawców, dzięki czemu dania są odpowiednio zbilansowane i z pewnością są o wiele lepsze od posiłków w barach szybkiej obsługi, a także mamy szansę na skosztowanie lokalnych przysmaków. Szeroki wybór pozwala nie tylko na skomponowanie posiłku, na jaki w danym momencie mamy ochotę czy takiego, który zaspokoi zarówno gusta dorosłych, jak i najmłodszych gości. Dobry hotel z wyżywieniem to także gwarancja dbałości o wegetarian czy alergików. Jeżeli nie tolerujemy laktozy czy glutenu bądź jesteśmy uczuleni na jakikolwiek produkt, wystarczy uprzedzić obsługę hotelową, a kucharz w hotelowej restauracji zadba o przygotowanie dla nas pysznego i bezpiecznego posiłku.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *