Salma Hayek, Angelique Boyer i wszystkie aktorki, które grały „Teresę”


Pierwsza wersja została wydana pod koniec lat pięćdziesiątych


W 1959 roku   pojawiła się w meksykańskiej telewizji. Udana historia napisana przez , która opowiadała o doświadczeniach `Teresy Martínez’, pięknej, inteligentnej i ambitnej studentki niższego pochodzenia, która wstydzi się swojej sytuacji ekonomicznej i rozpaczliwie stara się wyjść z biedy.

Podczas premiery ekscytująca fabuła i jej interesująca bohaterka, która okłamuje ludzi, którym opowiada o swojej kondycji społecznej, wpadła w gust publiczności.

W rezultacie niezapomniana „ z biegiem czasu została powtórzona przez kilka aktorek. Chociaż bohaterka jest ta sama, wszystkim udało się ożywić ją w inny sposób i swoją interpretacją odcisnęły swoje piętno w świecie telenowel.

, KTÓRE GRAŁY „TERESĘ 

Doświadczenia przenikliwej `Teresy’ , wykorzystującej swoją urodę i inteligencję, aby uzyskać życie, którego pragnie, zostały przeniesione na ekrany świata w sumie sześć razy, z których wszystkie odniosły wielki sukces wśród widzów.

Chociaż w każdym ’u oryginalna historia podlega modyfikacjom wykraczającym poza obsadę, tym razem przypomnimy Ci gwiazdy, które grały „złą kobietę” w różnych wersjach:Niezapomniana  Maricruz Olivier jako pierwsza wcieliła się w „Teresę” w telenoweli o tej samej nazwie stworzonej przez Mimí Bechelaniego w 1959 roku. Mający tylko 50 odcinków, melodramat transmitowany przez Telesistema Mexicano, obecnie , okazał się wielkim sukcesem. W tym projekcie brali udział także Aldo Montiego, Antonio Bravo i Luis Beristáin jako jej miłości.Oprócz tego wystąpiły między innymi Beatriz Aguirre, Alicia Montoya Graciela Döring, Maruja Grifell.

Wersja filmowa

Dwa lata po podboju Teresy, w 1961 r., fabuła Bechelani została zaadaptowana przez scenarzystę Edmundo Báeza do przeniesienia jej do kina na taśmie z tytułem dramatu. W filmie fabularnym w reżyserii Alfredo B. Crevenny Maricruz Olivier powtórzyła rolę jako „Teresa”, podobnie jak inni członkowie obsady, tacy jak Montoya, Aguirre i Beristáin.

Sprawdź także  Niespodzianka: ważna aktorka, która wróci do ostatniego sezonu 'La Casa de Papel'

GEORGIA GOMIDE

Ogromny sukces tej historii w jej pierwszych dwóch wersjach doprowadził do nabycia w 1965 roku przez stację telewizyjną TV Tupi w Brazylii praw do oryginalnej opowieści i wyprodukowania własnej wersji.Brazylijską „Teresę” zagrała Geórgia Gomide , o szerokiej trajektorii w swoim kraju. W obsadzie wystąpili między innymi Walmor Chagas, Lisa Negri, Percy Aires.PITUKA DE FORONDA

Wkrótce po tym, jak postawiła na historię Teresy, w 1967 roku ambitna bohaterka powróciła na meksykański mały ekran w nowej adaptacji zatytułowanej El cuarto mandamiento. W tej telenoweli, wyprodukowanej przez Valentína Pimsteina, wystąpili urodzeni w Hiszpanii Pituka de Foronda i Guillermo Zetina.Pod koniec lat 80., dekady po tym, jak Maricruz Oliver po raz pierwszy dała życie „Teresie”, producentka Lucy Orozco postanowiła przenieść historię z oryginalnym tytułem z powrotem do telewizji. Tym razem wcieliła się w tę postać , która zyskała sławę dzięki produkcji Televisy, a która sparaliżowała widzów przed telewizoremRola była zaledwie drugą Hayek na meksykańskim ekranie i pierwszą główną rolą. Z drugiej strony, choć nie była kochana przez wszystkich zaangażowanych w tę rolę, aktorka wyróżniała się swoim występem na tyle, że zaskarbiła sobie owację publiczności. W ten sposób był to punkt zwrotny w jej karierze.

Zaledwie kilka lat po Teresie gwiazda Veracruz wyjechała do Hollywood, by wyrobić sobie markę w mekce kina.


W 2010 roku, ponad 20 lat po tym, jak Hayek została uwieczniona jako „Teresa”, producent wydał  historii, zachowując tytuł swojego poprzednika. W tej wersji wystąpiła  , która zadebiutowała w tej produkcji jako protagonistka po kilku latach w rolach drugoplanowych, wraz z Aarónem Díazem, Sebastiánem Rulli i Aną Brendą Contreras.

Sprawdź także  Zmarła Meche Carreño, ikona meksykańskiego kina


Dzięki jej występowi Boyer stała się jedną z najlepszych aktorek, a jej kariera się rozwinęła. Od tamtej pory nie przestała występować jako główna gwiazda telenoweli i przez wielu uważana jest za „królową telenowel” obecnego pokolenia. Do dziś, mimo licznych sukcesów, pozostaje w pamięci za nienaganną personifikację „Teresy”, która zaznaczyła w jej życiu przed i po.

MARIA FELIX?

W audycji programu El cielo y el infierno na kanale Tlnovelas zauważono, że historia Teresy, opracowana przez Bechelaniego, powstała z filmu z 1944 roku pod tytułem La mujer sin alma , w którym Maria Félix zagrała „Teresę López ”.Chociaż nie jest to , którą wszyscy dzisiaj znamy, bohaterka tego wspaniałego filmu fabularnego, opartego na powieści La razón social autorstwa Francuza Alphonse’a Daudeta, jest dość podobna. Ponadto film był tym, który dał początek rozwojowi fabuły  Teresy, która wciąż zdobywa uznanie widzów, więc można powiedzieć, że „La doña ” była pierwszą aktorką, która odegrała mityczną rolę „złej kobiety”. .


Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź