Javier Gutiérrez będzie Amancio Ortegą w serialu, który przygotowuje Amazon Prime Video


Aktor, który zagrał w „Bajocero” w serwisie Netflix, wcieli się w postać galicyjskiego biznesmena, jednego z najbogatszych ludzi na świecie


Javier Gutiérrez , zdobywca dwóch Goyi, zagra Amancio Ortegę w serialu, który przygotowuje Amazon Prime Video, opowiadającym o życiu galicyjskiego biznesmena. Będzie zawierał osiem odcinków, które obiecują opisać główne kamienie milowe w życiu biznesmena, założyciela Zary i Inditexu, jak donosi El Confidencial Digital .

Galicyjska firma Ficción Producciones („3 Caminos”, „Vivir sin permiso – Życie bez pozwolenia”), która odpowiada za rozwój serii, ogłosiła, że ​​opowieść zostanie zbudowana na podstawie książki zatytułowanej Así es Amancio Ortega. El hombre que creó Zara„, biografię biznesmena opublikowaną przez Covadonga O’Shea w 2008 roku.

Według strony internetowej, seria Amancio Ortegi „stała się czymś o wiele bardziej ambitnym, niż było na początku”. Reżyserem jest Norberto López-Amado („El tiempo entre costuras – Krawcowa z Madrytu”, „Hernán”) i zostanie on nagrany w lokalizacjach w La Coruña, Barcelonie, Nowym Jorku, Paryżu i Lizbonie.

`El hombre de Zara – Człowiek z Zary'

Początkowo serial miał nosić tytuł „El hombre de Zara” , ale po zmianach, które zaszły, tytuł ma zostać dopiero potwierdzony.

„Amancio Ortega jest niewątpliwie najbardziej rozpoznawalnym na arenie międzynarodowej hiszpańskim biznesmenem i kluczową postacią sukcesu hiszpańskiej mody na całym świecie, z niesamowitą osobistą historią” – wyjaśnił Ricardo Cabornero, szef Prime Video Content w Hiszpanii, ogłaszając projekt. „Chcemy, aby członkowie Prime odkryli nie tylko jego ciężką pracę prowadzącą do wielkiego sukcesu biznesowego, ale także bardziej ludzką i mniej znaną stronę”.

„Od 6 lat jako producenci i galicyjczycy staramy się pokazać na ekranie historię prostego człowieka, wyposażonego w to, co ma niewielu. Opowiemy o jego podróży od zaledwie 12 roku życia do 70 lat z fascynującymi towarzyszami podróży, którzy odkryją nam niestrudzoną drogę do sukcesu. Zobaczymy powojenną Coruńę, do której Amancio aspiruje, aby poprzez modę nieść światło i radość, zdemokratyzować dobry strój i dać kobietom możliwość dobrego ubierania się, chcąc przy tym połączyć pracę i życiem towarzyskim. Ten serial był koniecznością,teraz bardziej niż kiedykolwiek ”- powiedział Mamen Quintas, producent wykonawczy.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *