Eugenio Derbez i Yalitza Aparicio wezmą udział w Światowym Dniu Kina


Druga edycja #GlobalMovieDay odbędzie się w najbliższą sobotę 13 lutego


W roku kinematograficznym dotkniętym pandemią, Akademia Sztuki i Nauki Kinematograficznej przedstawia Światowy Dzień Filmuktórego druga edycja odbędzie się w najbliższą sobotę 13 lutego, zapraszając dziesiątki artystów do podzielenia się swoimi doświadczeniami z publicznością za pośrednictwem sieci społecznościowych. Wśród uczestników znajdą się Meksykanie Eugenio Derbez („No se aceptan devoluciones – Instrukcji nie załączono”) i nominowana do Oscara Yalitza Aparicio („ROMA”).

Światowy Dzień Kina przypomina nam o tym, co najbardziej cenimy w filmach i za czym tęsknimy, za wspólnym oglądaniem ich. Tym razem oddamy hołd filmom, a także ich fanom na całym świecie, pragnąc, abyśmy wkrótce mogli spotkać się razem, aby cieszyć się nimi wspólnie. ”- oznajmiła w oświadczeniu Dawn Hudson, dyrektor Akademii.

Wśród celebrytów, które podobnie jak Derbez i Aparicio będą obecni, są Eva Longoria („Gotowe na wszystko”), Awkwafina („Bajecznie bogaci Azjaci”), Priyanka Chopra („Baywatch”), Rita Wilson, Laura Dern („Jurrasic Park”), Marlee Matlin („Prezydencki poker”), Kathy Bates („Misery”) i wielokrotnie nagradzani reżyserzy Rian Johnson („Ostatni Jedi”) i Taika Waititi („Thor: Ragnarok”).#GlobalMovieDay

Akademia zaprasza osoby zainteresowane do śledzenia konta @TheAcademy , gdzie treści będą transmitowane, a gwiazdy będą wchodzić w interakcje lub z wcześniej nagranymi filmami.

Zachęcano również fanów do udostępniania w mediach społecznościowych charakterystycznych zdjęć swoich ulubionych postaci, opatrzonych hashtagiem #GlobalMovieDay , a także zdjęć plakatów filmowych lub pisemnych przemówień z ich ulubionych taśm. Oczekuje się również, że publiczność będzie uczestniczyć w forach dyskusyjnych na temat swoich ulubionych produkcji i wspólnie zapraszać na wirtualne pokazy.

Pierwszy Światowy Dzień Kina odbył się dzień przed ceremonią wręczenia Oscarów 8 lutego. W 2021 roku przekazanie złotej statuetki zaplanowano na 25 kwietnia. Akademia nie wyjaśniła jeszcze, czy będzie wirtualna, czy też zorganizuje imprezę na czerwonym dywanie w Dolby Theatre w Hollywood.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *