CNCO przedstawia 6 najważniejszych utworów na nowym albumie „Deja Vu”

CNCO prezentuje nostalgiczną stronę za sprawą nowego albumu z coverami  Deja Vu, na którym znajdują się przerobione wersje latynoskich klasyków, takich jak Ricardo Montanera „Tan Enamorados”, Chayanne „Dejaría Todo”, Sin Bandera „Entra En Mi Vida” i „Mis Ojos Lloran Por Ti” od Big Boys


Po każdym zaprezentowaniu swoich ulubionych utworów zespół miał do wyboru ponad 25 piosenek. Spośród nich tylko 13 mogło się znaleźć na płycie.

„Na początku kwarantanny wzięliśmy trochę wolnego, ponieważ przez ostatnie kilka lat dużo podróżowaliśmy” – mówi zespół. „Udało nam się ponownie połączyć z naszymi rodzinami i zastanowić się nad tym, co osiągnęliśmy, i spojrzeć wstecz na muzykę, która zainspirowała nas do znalezienia się tam, gdzie jesteśmy. Postanowiliśmy dobrze się bawić i przywrócić te klasyki z nutą CNCO”.

Podczas sesji nagraniowych otrzymali wiadomości wideo od niektórych oryginalnych piosenkarzy, w tym Montanera, Cristiana Castro, Ricky Martina i Noela Schrajisa. „Kiedy widzieliśmy ich wiadomości, było miło, ponieważ w pewnym sensie zaakceptowali nasze nagranie i dali nam swoje błogosławieństwo. To satysfakcjonujące uczucie wiedzieć, że są zadowoleni z naszego stylu i sposobu, w jaki wykonaliśmy ich piosenkę” powiedział Richard dla Billboard.

Najtrudniejsza piosenka do nagrania: „La Quiero A Morir”.

„Nagraliśmy tę piosenkę jakieś trzy razy” – mówi Zabdiel. „Myślę, że głównie dlatego, że zawsze chcieliśmy zachować esencję melodii, a ponieważ jest to piosenka salsowa i chcieliśmy, aby była miejska, to było wyzwanie. Ale okazało się całkiem nieźle wyszło, jesteśmy z tego zadowoleni”.

Poniżej CNCO – Christopher, Erick, Joel, Richard i Zabdiel – prezentują utwory, które najbardziej lubią.

Christopher: „Entra En Mi Vida”

„Ta piosenka jest bardzo wyjątkowa, ponieważ w szkole spotkałem przyjaciela, który grał na gitarze, więc połączyliśmy siły, aby razem zaśpiewać. Ponieważ było nas dwoje, poszliśmy za Sin Bandera, ponieważ byli duetem z „Entra En Mi Vida”, więc umieszczenie tego na albumie jest czymś wyjątkowym. Sin Bandera zainspirował mnie do dotarcia tam, gdzie [jestem], więc jest to moment zatoczenia pełnego kręgu. To także po prostu piękna piosenka. „


Erick: „Dejaría Todo”

„Trudno wybrać jedną, ponieważ dorastałem z tymi wszystkimi piosenkami i wszystkie są wyjątkowe. Te piosenki były ścieżką dźwiękową mojego dzieciństwa. Ale jeśli będę musiał wybrać jedną, wybiorę„ Dejaría Todo ”. Kiedy dorastałem na Kubie, pamiętam, że nie rozumiałem tekstu tej piosenki, ale uwielbiałem tę melodię. To rozumiałem. A kiedy usłyszałem melodię w tej piosence Chayanne’a, pomyślałem: „Wow, to jest piękne.' Zawsze uczyłem się najpierw melodii, a potem słów. Ta piosenka przenosi mnie z powrotem do domu, a moja mama miała ten system muzyczny i wplatała tę piosenkę podczas sprzątania domu. Pamiętam, że miała tę płytę, która składała się z piosenek różnych artystów. Ta piosenka była tam, podobnie jak wiele innych piosenek, które mogę zaśpiewać w Deja Vu.”


Joel: „Hero”

„Jak powiedział Erick, kiedy byłem mały, słuchałem też wszystkich tych piosenek, ale pamiętam, że kiedy miałem 10 lub 11 lat, słuchałem „Hero” i bardzo mi się podobała. Dorastałem, słuchając muzyki po angielsku, więc to na pewno, kiedy nagrywałem ją w studiu, dała mi klimat retro. Nagraliśmy ten utwór i uwielbialiśmy sposób, w jaki wyszedł, a teraz wszyscy też to uwielbiają ”.Richard: „Un Beso” i „Amor Narcótico”

„Nie mogę po prostu wybrać jednego utworu, ponieważ „ Un Beso ” i „ Amor Narcótico ” są moimi ulubionymi. Wychowałem się na Dominikanie i te piosenki były zawsze odtwarzane wszędzie, kiedy dorastałem. Moja rodzina też grała te piosenki i wspominają z czasów, gdy byłem młodszy. Myślę, że moja mama słuchała tego podczas sprzątania domu, tańczyła do nich. Albo mój dziadek tańczył do tych piosenek z babcią. Czułem też taki szczególny związek z tekstami kiedy je nagrywaliśmy, ponieważ wcześniej nie zwracałem na nie uwagi. Są tak poetyckie. To tak, jakby po prostu pisali wiersze, a potem po prostu dodali do nich melodię. Obecnie nie widzimy tego, było to bardzo świeże śpiewanie właśnie tych dwóch piosenek ”.


Zabdiel: „Imagíname Sin Ti”

„Słyszałem tę piosenkę już wcześniej, ale szczerze mówiąc, nie zwracałem uwagi na tekst. Ale kiedy zaczęliśmy ją nagrywać, musiałem się jej oczywiście nauczyć, a kiedy w końcu zrozumiałem tekst, poczułem bardzo szczególne połączenie z nim. Teksty są takie super. Po usłyszeniu końcowego rezultatu, stała się jedną z moich ulubionych piosenek na albumie ”.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *