Bądź mistrzem świata na swoim parkiecie!


Jaką podłogę chcesz mieć w swoim domu? A może szukasz czegoś do swojej szkoły tańca? Parkiet to idealne i efektowne rozwiązanie, więc może warto się mu przyjrzeć. Tańcz, siedź, spędzaj miło czas na czymś ponadczasowym.

Podłogi drewniane to klasyka. Często wykorzystywane są w aranżacjach domów jednorodzinnych, przestrzeni sal tanecznych, wiec czemu i ty nie możesz mieć takiego parkietu w swoim domu?


Muzyka zagościła w naszych sercach, zapisujemy się na zajęcia taneczne lub zasiadamy przed telewizorami oglądając 'Taniec z gwiazdami’ oglądając salsę czy rumbę. Niektórzy z nas próbują przy tym sami odtworzyć ruchy w czterech ścianach mieszkań czy domów. Czy nie byłoby przyjemniej skorzystać z parkietu zamiast standardowych paneli?


Planując remont, zwróćmy więc większą uwagę na podłogę, może zdecydujesz się właśnie na parkiet! Mimo wszystko to ważny element naszych domów, po którym się poruszamy, siedzimy. W dodatku jest ponadczasowy.


Co wybrać? Na co zwrócić uwagę?


Określmy jak będzie użytkowane dane pomieszczenie, jakie mamy codzienne obuwie i czy często przyjmujemy gości.
Parkiet drewniany to alternatywą dla drewnianych desek i jest układany z niewielkich deseczek, czyli klepek, w piękne wzory: jodełkę, cegiełkę lub szachownicę. Parkiet drewniany przekonuje do siebie przede wszystkim względami estetycznymi. Kompozycja klepek sama w sobie jest niesamowitą ozdobą, niezależnie od klucza, jakim się posłużymy. Na jednej powierzchni możemy łączyć różne odcienie drewna, uzupełniając tym samym oryginalną, elegancką aranżację wnętrza. Najpopularniejsze rozwiązania to klepka dębowa oraz parkiet jesion. Oba są wystarczająco twarde, wytrzymałe i odporne na ścieranie. W dodatku moda się zmienia, a parkiet sprawdzi się w każdym stylu aranżacji.


Pozostaje więc pytanie: Parkiet czy deska? Zależy od ciebie. To rozwiązania, które różni przede wszystkim estetyka. Deska podłogowa i klepka dębowa czy jesionowa mogą mieć podobną grubość, a różną szerokość czy długość. To, czy będą różniły się między sobą parametrami technicznymi czy wytrzymałościowymi, wynika przede wszystkim z jakości zastosowanego do ich produkcji drewna. Oczywiście ogromne znaczenie ma również to, jakim produktem została wykończona podłoga.

Sprawdź także  Monety bulionowe - co to jest? I odwiedź Muzeum Casa de la Moneda

Sprawdź najlepszą ofertę podłóg: https://styldrzewa.pl/katalog-produktow/podlogi-debowe/podlogi-drewniane/parkiet/

Udostępnij

Zostaw odpowiedź