Zyskuje na popularności: Cami i ultra-osobisty album „Monstruo”


Zrodzony ze stanu wrażliwości, Cami’s album Monstruo to potężny pop-rockowy album z głębokimi i boleśnie osobistymi tekstami, które dotykają złamanego serca, pożądania i żalu


Ten odważny album zdobył dla wschodzącej chilijskiej piosenkarki i autorki tekstów jej pierwszą nominację do nagrody Grammy:  Monstruo walczy w kategorii najlepszy latynoski rock lub album alternatywny przeciwko Fito Paez’s La Conquista del Espacio, Lido Pimienta’s Miss Colombia, Cultura Profética’s Sobrevolando i Bajofondo’s Aura.

Monstruo to super intymny album. Napisałam go z mrocznego, wrażliwego miejsca, w stanie przejściowym” – mówi 24-letnia piosenkarka. „Wspaniale jest widzieć, że tego typu piosenki mogą łączyć się z ludźmi”.

Dorastając w muzycznym domu, Cami nauczyła się grać na flecie w wieku 6 lat i słuchała wszystkiego, co grali jej rodzice. „Słuchałam wszystkich rodzajów muzyki i to bardzo mi pomogło, jeśli chodzi o motywację i inspirację” – wspomina. „Słuchałam muzyki klasycznej, salsy, tanga, folku, prawie wszystkiego”.

Przypisując jej dynamiczne brzmienie do zróżnicowanego wychowania, Cami waha się, czy skupić się na jednym gatunku. „Wciąż odkrywam swój dźwięk. Ciągle szukam, bo chciałabym czuć się komfortowo. To znaczy, jestem zadowolona z tego, co robię, ale nie chcę myśleć, że osiągnąłem mój punkt ciężkości. Nadal mam o wiele więcej do zaoferowania”.

Na razie Cami koncentruje się na ukończeniu swojego trzeciego albumu, który obiecuje, że będzie „super feministyczny” i „potężny”.


Imię i nazwisko: Camila Anastasia Gallardo Montalva

Wiek: 24 lata

Polecana piosenka: „Monstruo”, ponieważ dociera do miejsca w twojej duszy, do którego dociera niewiele piosenek. Uczucie, które dostajesz, jest prawie oczyszczające i czasami musimy eksplodować. „

Co dalej:  „Kontynuowanie pisania na mój nadchodzący, trzeci album, który jest prawie gotowy. Pracuję z producentami takimi jak Sebastian Krys i Tainy, jestem bardzo szczęśliwa. To będzie potężny album koncepcyjny. Monstruo było o niebie i piekle, a ten będzie o kosmosie i wszechświecie. Super feministyczny wszechświat z głębokimi tekstami. To album, który napisałam w swoim domu podczas kwarantanny i weszłam w przestrzeń wewnątrz siebie, do której jeszcze nie weszłam ze strachu. Ale teraz więcej niż kiedykolwiek ważne jest, aby muzyka miała przesłanie, a ja opowiedziała swoją historię ”.

Sprawdź także  Latin Grammy wciąż w planach

Udostępnij

Zostaw odpowiedź