Trzy filmy meksykańskich reżyserów uznano za jedne z najbardziej wpływowych XXI wieku


Strona specjalizująca się w kinie, Deadline, doceniła twórczość Alejandro Gonzáleza Iñárritu, Alfonso Cuaróna i Guillermo del Toro


Na swojej liście 21 najbardziej wpływowych filmów w XXI w (do tej pory zamieszczono szczególną zmiankę o  Roma (2018) , The Shape of Water (Kształt wody2017) i The Revenant (Zjawa – 2015), w reżyserii kolejno: Alfonso Cuaróna, Guillermo del Toro i Alejandro González Iñárritu. 

Kompilację stworzyli krytycy wyspecjalizowanej strony Pete Hammond, Todd McCarthy, Joe Utichi i Mike Fleming Jr, którzy chwalili pracę meksykańskich reżyserów i uznali ich pracę za jedną z najlepszych w tych czasach. 

W przypadku Roma został on uwzględniony w selekcji, ponieważ oprócz tego, że był bardzo osobistym filmem, dał Netflixowi możliwość wejść na poziom rywalizacji na rozdaniu Oscarów. 


„To autobiograficzny i głęboko osobisty film Alfonso Cuaróna. Został nakręcony w czerni i bieli… te czynniki niewątpliwie stanowiły przeszkodę dla jakiegoś tradycyjnego studia, aby się na to zgodzić. Ale nawet oglądając film z domu na małym ekranie, nie sposób zaprzeczyć, jak bardzo jest kinowy ”- wyjaśniono w nocie.

Ze swojej strony Guillermo del Toro zdobył uznanie krytyków, zdobywając nagrodę dla najlepszego filmu na ceremonii rozdania Oskarów, ponieważ potwory zwykle nie przyciągają uwagi Akademii, ale poruszająca historia The Shape of Water już tak. i dlatego znalazł się na liście. 


Jeśli chodzi o The Revenant , Zjawa, chwalono zaangażowanie obsady i produkcji, by zrealizować niezwykle skomplikowany film ze względu na warunki lokacyjne, a także za nagrody i uznanie techniczne, jakie otrzymała produkcja.

„González Iñárritu od tamtej pory nie nakręcił filmu, ale mówi się, że kiedy to się stanie, będzie to coś bardzo podobnego pod względem trudności dla zaangażowanego reżysera” – wspomniano.

Joker (2019), Parasite (2019), Get Out (2017) i Avatar (2009) również znajdują się na liście, którą w całości można zobaczyć pod poniższym linkiem .

Sprawdź także  Cita a ciegas - Meksyk - 2019

Czy zgadzasz się z listą?

Udostępnij

Zostaw odpowiedź