Netflix wydaje nowy film dokumentalny o Pelé


Długo oczekiwany film, zawierający materiały archiwalne i niepublikowane wywiady, będzie dostępny na platformie od 23 lutego


Netflix i Pelé ogłosili w ten czwartek premierę filmu dokumentalnego, który pokaże przemianę objawienia, młodego cudownego dziecka futbolu, na mundialu w 1958 roku w „bohatera narodowego w radykalnej i burzliwej epoce w historii Brazylii”.

Film będzie dostępny na platformie od 23 lutego.

„Wkrótce będę miał okazję ponownie przeżyć wspomnienia. 23 lutego moja historia zostanie opowiedziana w filmie dokumentalnym wyprodukowanym przez Netflix. Jestem podekscytowany, że go zobaczę!” – napisał O Rei w wiadomości opublikowanej w sieciach społecznościowych w języku portugalskim i angielskim .

Film przedstawia „ kilka rzadkich archiwalnych zdjęć i wypowiedzi legendarnych byłych kolegów (Pelé) z Santos i Seleçao, oprócz niepublikowanych wypowiedzi krewnych, dziennikarzy, artystów i innych osobistości tamtych czasów ” – powiedział Netflix.Został wyreżyserowany przez Davida Tryhorna i Bena Nicholasa, którzy przedstawiali „Tudo ou Nada: Seleçao Brasileira”, opowiadający o zdobyciu Copa América przez Canarinha w 2019 roku.

Pelé jest jedynym piłkarzem, który zdobył trzy mistrzostwa świata (Szwecja-1958, Chile-1962, Meksyk-1970). Ten ostatni raz, z drużyną uważaną za najlepszą wszechczasów.

W 2000 roku Pelé został koronowany na piłkarza XX wieku przez ekspertów FIFA, chociaż w głosowaniu popularności tę rangę zdobył Argentyńczyk Diego Maradona.


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *