„La casa de papel”, najczęściej oglądany serial we Francji w 2020 roku


Inne serie to „Lucifer”, „13 reasons why”, „Vikings”, „The Crown” i „Murder”


La casa de papel” był najczęściej oglądanym serialem na platformach streamingowych (płatnych) dostępnych we Francji w 2020 roku.

Wiadomość została opublikowana przez stowarzyszenie pomiaru oglądalności Médiamétrie, które plasuje hiszpańską produkcję przed amerykańskimi produkcjami Netflix i innymi wielkimi produkcjami.

Ponadto Las chicas del cable – Telefonistki”, również emitowane przez Netflix, zajęły siódme miejsce w czołówce.

Drugie i trzecie miejsce zajęły amerykańskie kreacje „Lucyfer” i „13 powodów”, a następnie „Wikingowie”, „The Crown” i „Sposób na Morderstwo”.

Uderzające jest to, że wszystkie z nich są nadawane wyłącznie w serwisie Netflix, z wyjątkiem „Wikingów”, dostępnych również na innych platformach prywatnych, takich jak Amazon Prime Video i My Canal, od Canal +.

Netflix, Amazon Prime czy Disney + podwoiły liczbę swoich użytkowników, z 4,5 miliona w 2019 roku do 8,3 miliona ogółem w 2020 roku, przy średnim dziennym wykorzystaniu wynoszącym trzy godziny, w porównaniu do 2:51 w 2019 roku.

W ubiegłym roku 44,3 miliona Francuzów oglądało telewizję codziennie, średnio prawie cztery godziny dziennie, o 18 minut dłużej niż w 2019 roku.

Odsetek czasu spędzanego przed telewizją wzrósł szczególnie w grupie widzów w wieku od 15 do 34 lat, o czternaście minut więcej, aby osiągnąć prawie dwie godziny dziennie.

Udostępnij
Sprawdź także  Netflix przygotuje nową wersję "Rebelde" i nie jest to żart o serii "Elite"

Zostaw odpowiedź