J Balvin, Maluma i Camilo dominują w nominacjach do nagród Lo Nuestro w 2021 roku


Dzięki albumowi Colores i udanej współpracy, stał się artystą, którego najwięcej wspomina sie w nominacjach


Kolumbijscy artyści , i  zdominowali do Premios  2021, ogłoszone we wtorek przez sieć Univision, która ujawnia również, że ceremonia wręczenia nagród odbędzie się na żywo 18 lutego w Miami i będzie poprzedzona tradycyjnym „dywanem w kolorze magenta”.

Dzięki albumowi Colores i udanej współpracy, J Balvin stał się artystą, którego najwięcej wspomina się w tych nagrodach. Ma 14 nominacji, w tym artysta, album i piosenka roku, ta ostatnia kategoria obejmuje jego piosenki Morado” i „Ritmo (Bad Boys for Life)”, jego współpracę z Black Eyed Peas., który podąża za nim z 12 nominacjami, został doceniony głównie za rolę w jego produkcji Papi Juancho. Jego najbardziej nominowaną piosenką jest „Hawaii”, w tym remiks, który zrobił z kanadyjskim artystą The Weeknd ., ze swej strony, po raz kolejny zgarnął uznanie za albumu Por primera vez. Wydany przez wytwórnię Hecho a mano, przez jego teścia Ricardo Montanera, album przyniósł piosenkarzowi „Vida de Rico” większość z jego 10 nominacji, w tym artystę roku, piosenkę roku dla „Favorito” i remiks roku za „Tattoo”, współpracę z Rauwem Alejandro.Czwartym najbardziej nominowanym artystą tegorocznego  jest  . Portorykańczyk konkuruje z Kolumbijczykami w kategorii artysta roku i piosenka roku za utwór „Fantasía”. Ma również dwa wyróżnienia w remiksie roku z „Caramelo” i „La cama”.

Co zaskakujące, portorykański artysta Bad Bunny nie zdołał znaleźć się na szczycie wyścigu o do Premios , mimo że wydał trzy albumy w 2020 roku i od kilku tygodni jest najczęściej słuchanym artystą na całej planecie.Znany „Bad Buny” znajduje się w licznym gronie artystów z siedmioma nominacjami, w skład którego wchodzą również Anuel AA, Karol G, Natti Natasha, Sebastián Yatra i Sech.

W tym roku kobiety muzyki latynoskiej chcą nadal ścigać się z mężczyznami w nominacjach. Karol G i Natti Natasha to te, które się wyróżniły, a za nimi Rosalía i Becky G, z czterema; Kany García i Carolina Ross, z trzema, oraz Shakira, Anitta, Chiquis, Cazzu, Farina, Nicki Nicole i Chesca, z dwoma.

Natalia Lafourcade , która zdobyła Latin Grammy w kategorii album roku, ma tylko jedną nominację do wideo roku.Lo Nuestro i Mexicans 

Chociaż nominacje do Premios Lo Nuestro nadal są zdominowane przez artystów muzyki miejskiej, opartej na reggaetonie, ich śladami zaczęli podążać przedstawiciele różnych podgatunków z regionu Meksyku.

Na czele stoi grupa Los Ángeles Azules, Alejandro Fernández ze swoim albumem „Hecho en México” i Christian Nodal z „Ayayay”. Każdy z nich ma sześć nominacji i rywalizuje bezpośrednio w kategoriach ogólnych o artystę roku i album roku.Nie udało im się jednak wejść do kategorii piosenki roku, w której Calibre 50 aspiruje do swojego utworu „Sólo tú””.

Grupo Firme również pojawia się z sześcioma nominacjami, Calibre 50 podąża za nimi z pięcioma, a Banda MS wyróżnia się z czterema.

Jako próbka zainteresowań artystów pracujących w języku angielskim w muzyce w języku hiszpańskim,  ma rekordową liczbę nominowanych.

Grupa Black Eyed Peas i raperka Nicki Minaj mają po cztery nominacje. Ze swojej strony The Weeknd, Travis Scoot i Snoop Dogg mają dwie nominacje, a Dua Lipa – jedną.

Univision produkuje Premios Juventud i Latin Grammys od początku pandemii. Jednak edycja Premios Lo Nuestro w 2021 r. będzie pierwszą ceremonią wręczenia nagród, podczas której będzie rozłożony dywan, chociaż „przestrzegając surowych przepisów zdrowotnych, aby uniknąć zarażenia” COVID-19.


zostaną wręczone na żywo 18 lutego z American Airlines Arena, siedziby drużyny koszykówki Miami Heat.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź