„El Cid”: data, premiera i obsada drugiego sezonu serialu na Amazon


Po udanej premierze pierwszego sezonu serial z Jaime’em Lorente będzie on kontynuowany z drugą odsłoną. Premiera w Amazon Prime Video jeszcze w 2021 roku


Amazon Prime Video ogłosił właśnie, że 2. sezon serialu El Cid będzie miał premierę w 2021 roku. W roli głównej Jaime Lorente (La Casa de Papel). Pierwsza odsłona serialu miała swoją premierę wyłącznie w Prime Video w grudniu ubiegłego roku.

W drugim sezonie El Cid, dzieje się wiele: po śmierci króla Fernanda, jego synowie Sancho, Alfonso i García zostają królami odpowiednio Kastylii, León i Galicji. Urraca, dama Zamory, poradzi sobie z nićmi mocy, a my odkryjemy jej ciemniejszą stronę. Spory między nimi zmienią Półwysep Iberyjski w pole krwawych bitew. Ruy jest pasowany na rycerza, ale w trakcie tego procesu będzie musiał poświęcić to, co kocha najbardziej, aby zostać prawdziwym bohaterem.

Gdzie kręcono „El Cid”

Filmowanie El Cid miało miejsce w prowincjach Soria, Burgos, Teruel, Ávila i we Wspólnocie Madrytu, a także w mieście Saragossa, obejmując ponad 4000 m2 planów i składając się z zespołu ponad 200 osób i 11 000 dodatków. Ponadto, obsada El Cid jest znakomita: Jaime Lorente w roli El Cid, José Luis García-Pérez jako króla Fernando I „El Grande”; Elia Galera jako królowa Sancha „la Bella”; Carlos Bardem jako hrabia León; Juan Echanove w roli biskupa; Alicia Sanz jak Infanta Urraca; Francisco Ortiz grający Sancho VII „el Fuerte”; Jaime Olías jako Alfonso VI.

Pierwszy sezon pięciu rozdziałów obejmuje czas do śmierci króla Fernanda (1065), a drugi – do Jura de Santa Gadea (1072). „ To długa seria. Miejmy nadzieję, że nadal będziemy kręcić więcej, aby móc opowiedzieć o całym życiu Cida ”- wyjaśnił aktor Jaime Lorente.

Udostępnij
Sprawdź także  'Dom z papieru'. Ile jeszcze serii?

Zostaw odpowiedź