Dziewica z San Juan de los Lagos będzie miała swój własny film


2 lutego ukaże się produkcja zarejestrowana w gminach Altos de Jalisco


Czczony obraz Matki Boskiej San Juan de los Lagos, który co roku przyjmuje tysiące wiernych w swojej bazylice w Altos de Jalisco, będzie miał swój własny film, który zostanie wyemitowany w ciągu najbliższych kilku dni.

Poprzez historię rodziny o niskich dochodac,h przeżywającej trudne chwile z powodu choroby dziewczynki, widz będzie mógł poznać historię Matki Boskiej z San Juan de los Lagos, tradycję z ponad 100-letnią historią.

„Dziadkowie pielgrzymują do San Juan de los Lagos, aby prosić o cud, a spacerując odkrywają fascynującą historię Matki Boskiej z San Juan, która radykalnie zmienia ich życie rodzinne. Świadectwo miłości i wiary, którą łączy cztery wieki cudów ”, publikuje agencja ACI Prensa.

2 lutego film „Virgen de San Juan, Cuatro Siglos de Milagros” trafi do sprzedaży w formatach DVD i Blu-Ray i oczekuje się, że wkrótce będzie również dostępny na platformach streamingowych.Film Matki Boskiej z San Juan de los Lagos został wyprodukowany przez Francisco Javiera Péreza i wyreżyserowany przez Noé Gonzáleza.

Więcej informacji o filmie można znaleźć na oficjalnej stronie:  lavirgendesanjuan.com

Historia Matki Boskiej San Juan de los Lagos

Obraz Matki Boskiej z San Juan de los Lagos mierzy zaledwie 33 centymetry i został wykonany w Pátzcuaro w stanie Michoacán w połowie XVI wieku.

W 1623 roku odnotowano pierwszy cud przypisywany jego wstawiennictwu, kiedy mała dziewczynka, członkini rodziny cyrkowej, ożyła po przypadkowym zadźganiu się sztyletem podczas wykonywania piruetu.

Obecnie Bazylika Katedralna San Juan de los Lagos jest drugą najczęściej odwiedzaną świątynią w Meksyku, po Bazylice Matki Bożej z Guadalupe w Mexico City.

Każdego 2 lutego obchodzone jest święto Matki Boskiej San Juan de los Lagos, a tysiące pielgrzymów przybywa z różnych części kraju i pokonują duże odległości, aby udać się do Bazyliki w gminie El Alto.

Sprawdź także  "Sonora, la historia de una herida abierta"

Jednak w 2021 r., z powodu pandemii, uroczystości ku czci Matki Boskiej San Juan de los Lagos zostają zawieszone.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź