Dotacje Latin Grammy Foundation przyznane fundacji Rafael Escalona, ​​LAMC i innym


Cztery różnorodne projekty otrzymają do 5000 USD na badania i konserwację


Fundacja, która stara się zachować dziedzictwo kolumbijskiej ikony Vallenato, Rafaela Escalony, oraz projekt badawczy dotyczący tradycji śpiewu i bębnów w Argentynie to jedne z czterech projektów, które w tym roku otrzymały grant Latin Grammy Foundation.

W ramach programu „Research and Preservation Grant” Fundacji przyznano łącznie cztery granty: dwa na projekty badawcze i dwa na projekty konserwatorskie. Maksymalna kwota każdej dotacji wynosi 5000 USD.

Zwycięzcy zostali wybrani z szerokiej puli kandydatów, których starszy wiceprezes Latin Grammy Cultural Foundation, Manolo Díaz, opisał jako „najbardziej zróżnicowaną pulę kandydatów w historii naszego programu”.

Tegoroczni zwycięzcy to odzwierciedlają. Grant Escalona został przekazany Fundacji Rafael Escalona w Bogocie na projekt zachowania kolekcji 174 fizycznych plików Escalona i zaoferowania ich w nowym, przyjaznym dla użytkownika formacie. Drugi grant na konserwację został przyznany na wsparcie trwających prac archiwalnych i katalogowania w The Latin American Music Center (LAMC) na The Catholic University of America w Waszyngtonie, DC, w tym ekskluzywnej kolekcji kompozycji i rękopisów Centrum.

Granty na badania przyznano Universidad Nacional de Quilmes w Buenos Aires na badania terenowe w celu nagrania tradycyjnego canto con caja (pieśni i bębna) oraz badaczce María Alejandra de Avila z Kordoby w Kolumbii, która tworzy interaktywny e-book o banda w Kolumbii.

Od swojego powstania w 2015 r. w ramach programu Research and Preservation Arts przyznano ponad 135 000 dolarów dotacji.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *