Cannes 2021 przełożone; odbędzie się w lipcu


Na chwilę obecną nie podano żadnych szczegółów odnośnie formatu tegorocznej edycji


Festiwal Filmowy w Cannes, który został całkowicie odwołany w ubiegłym roku z powodu pandemii odłożył tegoroczną edycję z maja na lipiec, w nadziei, że może się uda.

Organizatorzy Cannes ogłosili w środę, że tegoroczny festiwal potrwa od 6 do 17 lipca, czyli około dwa miesiące po zwykłym okresie. Festiwal z Lazurowego Wybrzeża, który trwał nieprzerwanie od prawie 75 lat, oczekuje, że pandemia ustąpi na tyle latem.

W zeszłym roku Cannes rozważało przełożenie 73. edycji na czerwiec lub lipiec, ale ostatecznie ją odwołało. Jednak ogłosili swój wybór, aby uczcić filmy, które planowali włączyć do swojego prestiżowego pokazu.

W tym roku organizatorzy zamierzają zrealizować festiwal za wszelką cenę. W tej chwili nie podano żadnych szczegółów dotyczących formatu edycji 2021.

Gdyby Cannes zdecydowało się pokazać swoje filmy widzom w kinach w lipcu, byłby to pierwszy tak duży festiwal od czasu festiwalu w Wenecji, gdzie we wrześniu artyści i widzowie chodzili po czerwonym dywanie w maskach, zachowując dystans społeczny.

W czwartek wiodący festiwal filmów niezależnych Sundance rozpocznie swoją edycję z wirtualnymi projekcjami i imprezami samochodowymi w całych Stanach Zjednoczonych. Berlin Film Festival, zaplanowany na marzec w Niemczech, planuje wirtualne wydarzenie.

Podczas pandemii główny obiekt w Cannes, Palais des Festivals, był używany jako dodatkowe łóżka szpitalne, a od niedawna jako ośrodek szczepień.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *