Argentyna organizuje pierwsze koncerty na żywo, aby zmotywować przemysł muzyczny


Plaza de la Música organizuje imprezy pod hasłem: „Kultura jest bezpieczna dzięki odpowiedzialności”. Dają przykład reaktywacji w Ameryce Łacińskiej


Krajobraz rozrywki w tym roku pozostaje bardzo niepewny, chociaż na świecie są już pewne wydarzenia, które zostały przełożone, wszystko może się zmienić w ostatniej chwili.

Dyrektorzy i organizatorzy zwracają uwagę, że koncerty będą raczej w drugiej połowie roku, szczególnie te międzynarodowe.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, kalendarz festiwali i pokazów będzie dążył do powrotu do normalności, ale będzie to zależało od sytuacji zdrowotnej panującej w każdym kraju.

Scena kulturalna i rozrywkowa wdraża protokoły, aby dostosować się do nowej normy, aby spróbować uratować jedną z branż najbardziej dotkniętych podczas pandemii.

Strategie dotyczące nowych formatów koncertów (drive-in, streaming, małe fora) idą pełną parą, gdzie Argentyna zaczęła od małego ziarenka piasku, aby wzbudzić nadzieję dla wykonawców, ale przede wszystkim dla publiczności.Pierwsze pokazy

Kordoba w Argentynie dała przykład na początku roku, pokazując, jak można organizować koncerty na żywo, aby zmotywować innych do podejmowania ryzyka i dać światu muzycznemu spokój.

Pod hasłem „Con responsabilidad la cultura es segura – Kultura jest bezpieczna z odpowiedzialnością”, Plaza de la Música w Kordobie w Argentynie realizuje program koncertów na żywo w tych czasach.

Plaza de la Música to przestrzeń dla sztuki, kultury i muzyki, która zaprezentowała już kilka argentyńskich grup.

„Nieskazitelne, wydaje się kłamstwem, że można to osiągnąć…! Bardzo dobrze!” – skomentował internauta.

„Plaza se la Música ponownie otwiera swoje podwoje po 10 miesiącach, z protokołami i na 18,5% pojemności, ale godność powrotu do pracy jest satysfakcjonująca. Jeśli obecnie wybierasz się na koncert, uszanuj protokoły bezpieczeńśtwa” – powiedział José Palazzo, argentyński promotor.


Pod ścisłą kontrolą

Forum argentyńskie pokazało, że istnieją sposoby na przedstawianie pokazów, ale ze świadomością podjęcia każdego z tych działań, aby nie narażać słuchaczy.

Pojemność jest ograniczona w formacie teatralnym z miejscami, gdzie wszystkie dostępy są uzyskiwane cyfrowo.

Dodatkowo wysyłany jest e-mailem formularz z oświadczeniem pod przysięgą, w którym otrzymasz kod QR umożliwiający wejście na wydarzenie.

Wreszcie siedzenia mają odległość dwóch metrów i po ich zlokalizowaniu ludzie nie mogą opuścić swoich miejsc, ponieważ nie mogą poruszać się po pomieszczeniu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *