Argentyna organizuje pierwsze koncerty na żywo, aby zmotywować przemysł muzyczny


Plaza de la Música organizuje imprezy pod hasłem: „Kultura jest bezpieczna dzięki odpowiedzialności”. Dają przykład reaktywacji w Ameryce Łacińskiej


Krajobraz rozrywki w tym roku pozostaje bardzo niepewny, chociaż na świecie są już pewne wydarzenia, które zostały przełożone, wszystko może się zmienić w ostatniej chwili.

Dyrektorzy i organizatorzy zwracają uwagę, że koncerty będą raczej w drugiej połowie roku, szczególnie te międzynarodowe.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, kalendarz festiwali i pokazów będzie dążył do powrotu do normalności, ale będzie to zależało od sytuacji zdrowotnej panującej w każdym kraju.

Scena kulturalna i rozrywkowa wdraża protokoły, aby dostosować się do nowej normy, aby spróbować uratować jedną z branż najbardziej dotkniętych podczas pandemii.

Strategie dotyczące nowych formatów koncertów (drive-in, streaming, małe fora) idą pełną parą, gdzie Argentyna zaczęła od małego ziarenka piasku, aby wzbudzić nadzieję dla wykonawców, ale przede wszystkim dla publiczności.Pierwsze pokazy

Kordoba w Argentynie dała przykład na początku roku, pokazując, jak można organizować koncerty na żywo, aby zmotywować innych do podejmowania ryzyka i dać światu muzycznemu spokój.

Pod hasłem „Con responsabilidad la cultura es segura – Kultura jest bezpieczna z odpowiedzialnością”, Plaza de la Música w Kordobie w Argentynie realizuje program koncertów na żywo w tych czasach.

Plaza de la Música to przestrzeń dla sztuki, kultury i muzyki, która zaprezentowała już kilka argentyńskich grup.

„Nieskazitelne, wydaje się kłamstwem, że można to osiągnąć…! Bardzo dobrze!” – skomentował internauta.

„Plaza se la Música ponownie otwiera swoje podwoje po 10 miesiącach, z protokołami i na 18,5% pojemności, ale godność powrotu do pracy jest satysfakcjonująca. Jeśli obecnie wybierasz się na koncert, uszanuj protokoły bezpieczeńśtwa” – powiedział José Palazzo, argentyński promotor.


Pod ścisłą kontrolą

Forum argentyńskie pokazało, że istnieją sposoby na przedstawianie pokazów, ale ze świadomością podjęcia każdego z tych działań, aby nie narażać słuchaczy.

Pojemność jest ograniczona w formacie teatralnym z miejscami, gdzie wszystkie dostępy są uzyskiwane cyfrowo.

Dodatkowo wysyłany jest e-mailem formularz z oświadczeniem pod przysięgą, w którym otrzymasz kod QR umożliwiający wejście na wydarzenie.

Wreszcie siedzenia mają odległość dwóch metrów i po ich zlokalizowaniu ludzie nie mogą opuścić swoich miejsc, ponieważ nie mogą poruszać się po pomieszczeniu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *