Juanes jest sponsorem stypendium Fundación Cultural Latin Grammy


Juanes będzie wspierać studentów przyjętych do Berklee College of Music, którzy są zainteresowani muzyką latynoską


Latin Grammy Cultural Foundation ogłosiła w poniedziałek, że Juanes jest sponsorem stypendium  la Beca Prodigio dla studentów muzycznych przyjętych do Berklee College of Music, którzy interesują się muzyką latynoską.

Stypendium Prodigio, co roku współfinansowane przez innego artystę, obejmuje do 200 000 dolarów na czteroletnie studia w prestiżowej Boston Music School i jest przyznawane wyjątkowo utalentowanemu studentowi, który został przyjęty do Berklee do września 2021 roku i potrzebuje pomocy finansowej, aby uzyskać tytuł licencjata.

„Jako chłopiec często marzyłem o studiowaniu muzyki w ramach programu o międzynarodowej renomie, ale podobnie jak wielu młodych ludzi z tym marzeniem w sercu, nie miałem wtedy środków” – powiedział Juanes w oświadczeniu wydanym w poniedziałek.

„Od tamtej pory jestem zdecydowanym zwolennikiem możliwości edukacji muzycznej na wszystkich poziomach i cieszę się, że teraz wiem, że moje lata ciężkiej pracy i długa współpraca z Latin Recording Academy pomogą artyście następnego pokolenia w kultywowaniu talentu w jednej z najlepszych instytucji muzycznych na świecie, Berklee ”- dodał kolumbijski rockman, zdobywca 23 Latin Grammy i dwóch Grammy oraz uznany za Człowieka Rok 2019 przez Latin Recording Academy.Stypendium Prodigio, utworzone sześć lat temu, było wcześniej sponsorowane przez Enrique Iglesiasa (2015), Juana Luisa Guerra (2016), Miguela Bosé (2017), Carlosa Vives (2018), Emilio i Glorię Estefan (2019) oraz Julio Iglesiasa (2020).

Latin Grammy Cultural Foundation poinformowała również w poniedziałek, że otwarte są wnioski o trzy stypendia na naukę w wysokości do 100 000 USD każde, dla studentów muzycznych przyjętych na wybrany uniwersytet jesienią 2021 r. oraz 40 stypendiów uczestnictwa na czesne do 10 000 USD każdy dla studentów ubiegających się o tytuł licencjata muzyki.

Sprawdź także  Dani Martin ma nową piosenkę z Juanesem

Zainteresowani mają czas do 10 kwietnia na składanie wniosków.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź