Daddy Yankee zamknął rok, łącząc miliony ludzi

Portorykańczyk połączył 20 milionów ludzi podczas historycznego koncertu w celach solidarnościowych

Daddy Yankee zakończył 24 grudnia trzyczęściowy serial na YouTube „DY2K20”, w którym ponad 20 milionów ludzi połączyło się, aby obejrzeć jego historyczny koncert „Con Calma Pa’l Choli”. Ta trasa koncertowa odbyła się w Coliseo de Puerto Rico José Miguel Agrelot w mieście San Juan między 5 a 29 grudnia 2019 r., a cyfrowa wersja okazała się specjalnym prezentem dla fanów.

„DY2K20” nie tylko zdołał stać się globalnym trendem, ale także zebrał ponad 25 000 dolarów dla organizacji Feeding America, która dostarczy ponad 250 000 posiłków ludziom w Stanach Zjednoczonych i Portoryko, którzy mogą doświadczyć kryzysu żywnościowego w wyniku pandemii W tym roku.

Legenda gatunku reggaeton rozpoczęła sezon świąteczny od „DY2K20”, który jest dostępny na YouTube i wszystkich cyfrowych platformach muzycznych z nigdy wcześniej nie widzianymi obrazami. Ten specjalny pokaz został wydany w trzech częściach, pierwsza została pokazana w piątek, 4 grudnia o godzinie 20:00 czasu wschodniego, a druga i trzecia – odpowiednio 12 i 24 grudnia.

„Jestem niezmiernie wdzięczny za wsparcie, jakie społeczeństwo udzieliło„ DY2K20 ”.  Teraz mogą ponownie przeżyć najlepszy koncert funt za funt tyle razy, ile chcą. To mój prezent dla Ciebie, bo DY jest tym, kim jest dzięki swojej publiczności ” – wyraził największy przedstawiciel gatunku miejskiego po wydaniu ostatniej części„ DY2K20 ”.

W zeszłym roku „Con Calma Pal 'Choli” stał się jedyną serią koncertów, która pobiła rekordy jako najbardziej dochodowe w Puerto Rico. W ciągu miesiąca sprzedano ponad 170 000 biletów. Daddy Yankee na każdym z pokazów gościł gości specjalnych, w tym m.in. artystów takich jak Luis FonsiWisin & Yandel czy Nicky JamOzuna . Aby stworzyć takie niezapomniane widowisko, artysta miał ponad 80-osobowy zespół, w skład którego wchodzili m.in. reżyserzy, producenci, technicy, tancerze, choreografowie. 

Sprawdź także  Ricky Martin, J Balvin, Daddy Yankee i inni latynoscy artyści zachęcają fanów do pozostania w domu przez koronawirusa
Udostępnij

Zostaw odpowiedź