Armando Manzanero: Znani opłakują śmierć kompozytora


Świat rozrywki dedykuje wiadomości i żegna się z artystą


Po ogłoszeniu śmierci Jukatańczyka, piosenkarza, kompozytora i producenta Armando Manzanero, meksykański i międzynarodowy świat rozrywki wyraził smutek z powodu odejścia słynnego twórcy takich hitów jak „No sé tú”, „Nada personal”, „Adoro” i „Esta tarde vi llover”.Poprzez kanały, takie jak Twitter, artyści, którzy w pewnym momencie współpracowali na scenie i poza nią, wspominali specjalne występy z Manzanero i podkreślali muzyczny oraz liryczny wpływ, jaki Yucatecan odniósł nie tylko w swojej karierze, ponieważ podkreślali zaufanie i okazje, którą piosenkarz, autor tekstów zawsze oferował nowym pokoleniom.

Latin Grammy Academy przypomniało sobie nagrodę za muzyczną doskonałość i Latin Grammy, którą Manzanero zdobył w swojej karierze:

„Opuścił nas Armando Manzanero, laureat nagrody za doskonałość muzyczną i laureat Latin GRAMMY, a także wielki przyjaciel Akademii. Świętujemy jego życie i pracę. Nieodwracalna strata dla świata muzyki latynoskiej. Towarzyszymy rodzinie Manzanero w ich głębokim bólu ”.


Ze swojej strony federalne władze kulturalne Meksyku, kierowane przez Alejandrę Frausto, były jednymi z pierwszych, które potwierdziły śmierć Manzanero po hospitalizacji z powodu COVID- 19.


„Żałuje wrażliwej śmierci Armando Manzanero, muzyka z Jukatanu, autora setek piosenek wykonywanych przez artystów krajowych i zagranicznych, a także wyczerpującego konesera tradycji bolero w Ameryce Łacińskiej”.

Sprawdź także  Ci, którzy zamknęli drzwi do muzyki po hiszpańsku, przegrali bitwę: Shakira

Hiszpański piosenkarz Pablo Alborán również złożył kondolencje, gdyż uważał za swojego „drogiego nauczyciela”.

„Zszokowany śmiercią Armando Manzanero. Nie mogę w to uwierzyć. Drogi nauczycielu… Nigdy nie zapomnę Twojej miłości i naszego ostatniego wspólnego występu ”.


Ze swojej strony słynny piosenkarz i autor tekstów Ricardo Montaner zapamiętał Manzanero jako świetnego rozmówcę oraz za to, że zawsze był gotowy do pomocy.

„Umiłowany #ArmandoManzanero, tą niezatartą piosenką z mojej pamięci i serca, żegnam się z tobą … Zawsze będę ci wdzięczny za rady i dobre rozmowy… POKÓJ Tęsknię za tobą Armando Manzanero ft. Ricardo Montaner ”.


Elisa Carrillo Cabrera , główna tancerka Opery Berlińskiej, również poświęciła kilka słów dziedzictwu Armando Manzanero.

„Jest mi bardzo przykro z powodu straty Maestro Armando Manzanero. Dziękuję za muzykę i wspaniałe dziedzictwo! D.E.P ”.


Ze swojej strony Marcelo Ebrard , Sekretarz Stosunków Zagranicznych Meksyku, złożył w swoich sieciach kondolencje rodzinie kompozytora z Jukatanu.

Sprawdź także  Ricky Martin i Miguel Bosé

Na swoim koncie na Instagramie reżyser i producent z Guadalajary, Manolo Caro, udostępnił zdjęcie Armando Manzanero i przypomniał sobie, jak zwrócił się do piosenkarza i autora tekstów.

„Uważam się za absolutnego fana tego nauczyciela. Na studiach napisałem utwór z czystymi piosenkami #ArmandoManzanero w ramach pracy, lata później dzięki mojemu przyjacielowi @miriamsolisoficial miałem okazję go poznać i wyrazić swój podziw. Odpowiedział, że podoba mu się sukces @lacasadelasflorestv, który wiele mu dał nawet ten smak wydawał mu się bardzo ryzykowny. Dzięki za tyle piosenek i inspiracji, była to jedna z najwspanialszych postaci, jakie dał Meksyk.”.

Pozostali:

I WIELU INNYCH

Udostępnij

Zostaw odpowiedź