Aktorka Martha Navarro umiera, to zdobywczyni nagrody Ariel


Aktorka zmarła w wieku 83 lat


Aktorka, Martha Navaro zmarła w środę po południu, przedostatniego dnia roku w wieku 83 lat, jak ogłosiło na swoich portalach społecznościowych National Association of Interpreters (ANDI).

„@ANDIMexico przekazuje informacje o śmierci aktorki Marthy Navarro. Aktorka o uznanej trajektorii zdobyła swoją pierwszą Ariel z taśmą La pasión según Berenice, autorstwa Jaime Humberto Hermosillo. Nasze szczere kondolencje dla rodziny i przyjaciół” – poinformowała agencja.

Reżyser Jaime Humberto Hermosillo bardzo kochał Marthę Navarro. Powiedział, że bez niej jego film „La pasión según Berenice” nigdy by się nie zmaterializował. Jak twierdził reżyser, miała odpowiedni talent do zagrania kobiety, która po śmierci męża przenosi się do domu matki chrzestnej, zakochując się w leczącym ją lekarzu. Problem w tym, że jes tto dekada lat siedemdziesiątych, w mieście, w którym panują dobre obyczaje i religia, a to jest dla każdego najważniejsza.

Navarro spisała się dobrze. Jej praca dała jej nagrodę Ariel jako najlepszą aktorkę w 1977 roku, a później, wraz z samym Hermosillo, powtórzyła ją w „De noche vienes, Esmeralda”, zdobywając statuetkę w kategorii Coactuación Femenina. Jeśli María Rojo jest uważana za muzę Hermosillo, Navarro nie była daleko w tyle, dodając cztery filmy z reżyserem, w tym María de mi corazón i ntimidades en un cuarto de baño.W minioną niedzielę obchodzono jej urodziny, a dziś, oprócz swoich wędrówek po teatrze, pozostawia po sobie filmografię zawierającą blisko 60 produkcji pomiędzy filmem a telewizją. „Była niegrzeczną, twardą, trudną kobietą, która była wymagająco, dużo kwestionowała, jej postać była starannie przygotowana” – wspomina Rafael Montero, który wyreżyserował ją w filmie Corazones rotos.

Aktorka urodziła się w Meksyku w 1937 roku, studiując aktorstwo w National School of Theatre Art, INBA. 

Sprawdź także  “SOS Me estoy enamorado” to pomyłka? To wiadomo niecały miesiąc po premierze

Żegnaj!

Udostępnij

Zostaw odpowiedź