5 najlepszych filmów w języku hiszpańskim?

Nie ma wątpliwości, że Latynosi są modni na całym świecie, dotyczy to nie tylko muzyki. W ostatnich latach reżyserzy tacy jak Guillermo del Toro , Alejandro González Iñárritu i Alfonso Cuarón pozostawili niezatarte piętno w Hollywood dzięki uznanym filmom, takim jak Roma, The Revenant i The Shape of Water.

 Spójrz na tę listę, która zawiera niektóre z najbardziej wpływowych i odnoszących sukcesy hiszpańskojęzycznych filmów ostatnich dziesięcioleci. 

El laberinto del fauno – Labirynt Fauna

Napisany i wyreżyserowany przez Guillermo del Toro, Labirynt Fauna to jedna z najbardziej udanych opowieści fantasy ostatnich lat. Od swojej premiery na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2006 roku zaczął przyciągać uwagę miłośników kina, a wkrótce po prezentacji w kinach stał się wielkim sukcesem kasowym, któremu udało się zdobyć nominację w sześciu kategoriach do Oscarów


Y tu mamá tambiénI Twoją matkę też

Ten meksykański film z 2001 roku nadal jest jednym z najbardziej pamiętanych i uznanych filmów hiszpańskojęzycznego przemysłu filmowego. Y tu mamá también stała się także listem polecającym, dzięki któremu reżyser Alfonso Cuarón zyskał międzynarodową sławę, zdobywając nominacje do Oscarów i Złotych Globów. Meksykańscy aktorzy Gael García i Diego Luna występują w fabule filmu w towarzystwie hiszpanki  Maribel Verdú . 


No se aceptan devolucionesInstrukcji nie załączono

Eugenio Derbez jest jednym z najbardziej lubianych komików w Meksyku, ale to właśnie dzięki jego filmowi No se aceptan devoluciones stał się międzynarodową gwiazdą. Od swojej premiery w 2013 roku ta mieszanka komedii i dramatu nadal zyskuje miano jednego z najważniejszych filmów hiszpańskojęzycznych. Rekordowa sprzedaż kasowa przekraczająca 100 milionów dolarów sprawia, że ​​ten latynoski film jest najbardziej dochodowym w historii.


Amores perros 

Reżyser Alejandro González Iñárritu stał się jedną z najbardziej wpływowych osobistości w hollywoodzkim przemyśle filmowym, a jego projekty zaowocowały zdobyciem kilku najbardziej prestiżowych nagród filmowych, w tym Oscara i Złotego Globu. 

Sprawdź także  Operacja Cameron: Natalia De Molina jest królową pułapek w nowej komedii

Amores perros , dla wielu fanów kariery Meksykanina, jest niewątpliwie jednym z jego arcydzieł, gdyż w swojej historii udaje mu się przeplatać życie trzech nieznających się osób (skromnego nastolatka, płatnego zabójcy i modela) i które są powiązane z serią zdarzeń, w tym wypadkiem samochodowym. 


Roma

https://youtube.com/watch?v=6BS27ngZtxg

Oczywiście nie mogliśmy pominąć na tej liście najbardziej udanego hiszpańskojęzycznego filmu w historii. Roma, w reżyserii Alfonsa Cuaróna, zdołała uchwycić cały świat swoją historią i kinematografią w fabule, która opowiada o życiu meksykańskiej rodziny z klasy średniej w latach 70. XX wieku. Oscary, a także jako pierwszy film latynoski, który konkurował w kategorii Najlepszy film. 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź