10 żeńskich kolaboracji latynoskich, na temat których mieliśmy obsesję w 2020 roku


Latynoskie artystki trzymały się razem w 2020 roku, co zaowocowało epickimi współpracami


Chiquis & Becky G, „Jolene”

Latem Chiquis i Becky G połączyły siły, by stworzyć nową wersję hitu Dolly Parton „Jolene” z 1974 roku w stylu western cumbia. Utwór był głównym singlem z 10-setowego albumu Chiquis  Playlist, który przyniósł jej pierwszą latynoską nagrodę Grammy.


Lola Indigo, Maria Becerra & Tini, „High Remix”

Wschodząca argentyńska piosenkarka i autorka tekstów Maria Becerra zwerbowany TINI oraz wschodzącą hiszpańską artystkę, Lolę Indigo do jej nowego remiksu „High”. Eklektyczny, latynoski remiks przedstawia trzy czołowe panie wymieniające się wersetami o złamanym sercu i rozpaczy.


Thalia, Sofia Reyes i Farina, „Tick Tock”

Przy wybuchowym „Tick Tock” zebrały się dwa pokolenia artystów. Ukochana popowa Thalia połączyła siły z Fariną i Sofią Reyes przy tym miejskim popowym utworze, którego premiera odbyła się w październiku. 


Kany Garcia i Mon Laferte, „Se Portaba Mal”

Jedną z największych perełek Kany Garcíi na jej albumie duetów Mesa Para Dos jest „Se Portaba Mal” we współpracy z chilijską piosenkarką i autorką tekstów Mon Laferte. 


iLe & Natalia Lafourcade, „En Cantos”

Łącząc tradycyjne melodie ze współczesnymi rytmicznymi uderzeniami, portorykańska piosenkarka i autorka tekstów iLe oraz meksykańska alt-popowa artystka Natalia Lafourcade zaprezentowały soulfoul latynoską piosenkę „En Cantos”. 


Lali & Cazzu, „Ladrón”

Argentyńskie gwiazdy Lali i Cazzu połączyły siły, tworząc „Ladrón”, utwór z albumu Lali Libra, który łączy w sobie pop i urban. „To współpraca z Cazzu, kobietą, którą podziwiam i kocham to, co robi” – powiedział Lali dla Bollboard


Fanny Lu, Paty Cantu i Melanie Pfirrman, „En is Tacones”

Do swojego najnowszego utworu „Mis Tacones” Fanny Lu zwerbowała meksykańską piosenkarkę Paty Cantú i pochodząca z Kalifornii wschodzącą artystkę Melanie Pfirrman do nowego hymnu kobiecego. Dwujęzyczny „En Mis Tacones”, łączący rytmy urban, vallenato, cumbia i pop, przekazuje między innymi informację, że kobiety są pracowite i niezależne.

Sprawdź także  Dziesięciu znanych aktorów, którzy pokazali się w „La rosa de Guadalupe”

Amandititita i Sandra Echeverría, „De Mejores Corazones Me Han Corrido”

W marcu Amandititita i piosenkarka Sandra Echeverría połączyły siły, by stworzyć wybuchowy „De Mejores Corazones Me Han Corrido)”, niemal komiczne podejście do porzucenia toksycznego związku. O wzmacniającej Cumbii Amandititita powiedziała: „Celowo współpracowałam z innymi kobietami, one też pracują w magiczny sposób.„ De Mejores Corazones Me Han Corrido ”opowiada o kobiecie, która nie daje się pokonać nieudanemu związkowi. „


Danna Paola, Lola Indigo i Denise Rosenthal, „Santería”

Te trzy boginie połączyły siły. Hiszpańska Lola Indigo zwerbowała do swojego najnowszego singla Meksykankę Dannę Paolę i Chilijkę Denise Rosenthal, aby zaprezentowały swoje mocne wokale i zawziętą postawę w „Santerii”.


Francisca Valenzuela & Cami, „Normal Mujer”

Chilijska potęga Francisca Valenzuela wykorzystała Cami do tej pięknej wersji „Normal Mujer” z jej albumu  La Fortaleza . Feministyczny hymn pop-ballady mówi o tym, jak ważne jest, aby kobiety obejmowały siebie takimi, jakimi są. „Napisałem tę piosenkę, aby opowiedzieć o presji, z jaką boryka się wiele kobiet” – powiedziała Valenzuela w oświadczeniu. „Jest presja, by być„ normalnym ”, a ta piosenka mówi o tym, jaki rodzaj emocjonalnego wpływu ma na kobiety”. Ta współpraca została zarejestrowana na potrzeby jej transmisji na żywo La Fortaleza, która została wyemitowana w listopadzie.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź