Międzynarodowy Dzień Flamenco: Jak świętują tę datę hiszpańscy artyści


Estrella Morente, , i India Martínez, wyrażają to, co symbolizuje dla nich ten dzień


, sztuka, która ma się we krwi i którą tak wielu artystów ożywia oraz traktuje jak największy skarb. Precyzja, siła, szybkość, niuanse, dźwięk… to tylko niektóre z wrażeń, które można przekazać za ą tego gatunku, który urzekł miliony ludzi.

16 listopada to , dzień, w którym 10 lat temu ten gatunek muzyczny został ogłoszony niematerialnym dziedzictwem kulturowym ludzkości przez Unesco .

Dzięki wpływom cygańskim, arabskim, żydowskim, afrykańskim i karaibskim ukształtowano , artystyczną ekspresję nieodłączną od kultury hiszpańskiej, która narodziła się, aby wyrażać ludzkie emocje. Płacz, lament, najintensywniejsza namiętność czy najsilniejsza radość, to wszystko mieści się między taktami tej sztuki.

I to właśnie, jak powiedział Joaquín Cortes : „Kultura flamenco jest odczuwalna i przenoszona w sobie i każdy może się w niej zakochać”. A prawda jest taka, że ​​jest wielu hiszpańskich artystów, którzy zostali zainspirowani przez tę sztukę i chcieli w kilku zdaniach wyrazić wszystkie emocje, jakie przynosi im ten dzień.

Estrella Morente, jedna z największych postaci flamenco Hiszpanii, chciała uczcić ten dzień, wspominając Enrique Morente i podkreślając kilka słów, które do niej powiedział: „Patrz Estrella!… W końcu ogłosili flamenco dziedzictwem dla ludzkości! … powiedział mi… ENRIQUE MORENTE ”- napisała artystka ze zdjęciem na swoim koncie na Instagramie.Również , z nowym postem, zdradził powód swojego istnienia. „Każdy muzyk ma powód, by być, winny temu korzeń muzyki, która się z niego zrodziła. Moją jest flamenco” – opublikował wraz z wideo, w którym występuje, wykonując bulería. . „Nie ma muzyki, która wzbudza we mnie więcej emocji”

Sprawdź także  María Eydman wygrywa XIV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Campillos w Hiszpanii


W cudownym przedstawieniu a cappella India Martínez poświęciła piosenkę flamenco, wykonywaną przez nią przed lustrem w masce.A tym podzieliła się nasza gwiazdka współczesnego Flamenco :Ponadto, aby zakończyć świętowanie tego dnia, Spotify proponuje jedenaście playlist tylko z tym gatunkiem muzycznym, od najbardziej klasycznego flamenco po jego najnowocześniejszą stroną.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź