„La Reina del sur” zdobywa międzynarodową nagrodę Emmy, a dwie nagrody wędrują do Brazylii


Seria została uznana za najlepszą serię obcojęzycznego w prime time


Serial z udziałem Kate del Castillo, „La reina del Sur”, został w poniedziałek zwycięzcą International Emmy dla najlepszego serialu obcojęzycznego w amerykańskim Prime Time.

Ceremonia odbyła się w poniedziałek z powodu pandemii COVID-19, w której drugi sezon serialu odniósł zwycięstwo wraz z transmisją telewizyjną Latin Grammy 2019.

Opierając się na fabule opartej na homonimicznej powieści hiszpańskiego Arturo Pérez-Reverte, przedstawia Kate del Castillo jako Teresę Mendoza / María Dantes, która wkracza w świat przemytu i handlu narkotykami.

Drugi sezon zaczyna się od Teresy, która zaginęła dzięki chronionemu systemowi świadków rządu Stanów Zjednoczonych, kiedy udało jej się politycznie zatopić meksykańskiego kandydata na prezydenta Epifanio Vargasa (Humberto Zurita), jednak kiedy jej córka zostaje porwana, musi ponownie stawić czoła wrogom.

Kate wykorzystała już swoje konto na Instagramie, aby podziękować za nagrodę.To serial wyprodukowany przez Telemundo, Netflix, AG Studios Colombia, DiagonalTV, Argos i JK Films.
Gospodarzem 48. Międzynarodowej Nagrody Emmy był aktor Richard Kind, który odbył się w Nowym Jorku.

Było 12 międzynarodowych zdobywców nagrody Emmy z siedmiu krajów: Australii, Brazylii, Czech, Francji, Indii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.W kategorii Komedia, zwyciężyła brazylijska seria komediowa od Netflix Nobody’s Looking (Ninguém Tá Olhando), którego premiera odbyła się na Netflix 22 listopada 2019 roku (anulowana po pierwszym sezonie).

Sprawdź także  „Veneno”, uhonorowany nagrodą Premio Iris de la Crítica 2020

Dodatkowo w kategorii telenowela zwyciężyła produkcja Globo: Órfãos da Terra (Orphans of a Nation) z Julią Dalavia i Renato Góes. Oryginalna produkcja z konfliktem z szejkiem w tle.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź