Jay de la Cueva pokaże cuda Ameryki Łacińskiej w „Sobrevolando”


„Sobrevolando” biegnie przez Półwysep Jukatan, Baja California, Patagonię w Argentynie, Szlak Inków w Peru, a także Santo Domingo na Dominikanie


Sobrevolando to nowy serial dokumentalny National Geographic, który ma narrację muzyka i wokalisty Moderatto, Jaya de la Cueva , który jest odpowiedzialny za pokazanie z wysokości cudów natury istniejących w Meksyku i Ameryce Łacińskiej. Z tego powodu meksykański kompozytor stwierdził, że projekt ten jest wyzwaniem w jego karierze. 

„Przez całe życie miałem okazję odwiedzić wiele miejsc, które obserwuje się w tym cyklu, ale teraz poznałem je z zupełnie innej perspektywy, z innego punktu odniesienia i nawet serial bardzo różni się od tego, co widziałem ponieważ jest nagrywany za pomocą dronów. Więc myślę, że miałem szczęście, że miałem zespół, który mnie w tym poprowadził ”- powiedział Jay de la Cueva .


Przelecieć nad


Skomentował również, że przy prowadzeniu narracji miał wsparcie trenera, który doradzał mu w tym procesie poprzez rozmowę wideo, ponieważ została ona nagrana w ciągu tych miesięcy pandemii. 

„Prowadzenie tych miejsc za pomocą głosu jest dość złożone, ale w końcu jestem narratorem własnych piosenek, więc jest to coś wspólnego z tym, czym spotykam się z muzyką. Proces narracji ma związek z czasami, z obrazami, które są w stanie dać przestrzeń, w której obraz cię uchwyci. To było bardzo inspirujące, ponieważ większość czasu pandemii i kwarantanny, spędziłem w studio, a było to dla mnie bardzo wyzwalające”- wyjaśnił.Muzyk podkreślił również, że seria ta w pełni zgadza się z jego filozofią życia, gdyż poprzez pokazywane obrazy inspiruje ludzi do dbania o środowisko.  

Jay de la Cueva dołącza do celebrytów, takich jak Salma Hayek i Aislinn Derbez, którzy użyczyli swojego głosu do narracji filmów dokumentalnych dla różnych platform i kanałów, które pokazują ogromną różnorodność naturalnych ekosystemów, więc muzyk zapewnił, że jest to nowa możliwość zobaczenia czegoś innego. 


Przelecieć nad


„Bez wątpienia jest to spojrzenie z innego punktu widzenia, a fakt, że inne głosy towarzyszą tym pięknym krajobrazom sprawia, że ​​jest to bardzo interesujące, ponieważ duża część celów polega na nieco złamaniu zasad” – powiedział. 

Jeśli chodzi o proces produkcji, lider ds. Rozwoju i produkcji National Geographic, Fernando Semenzato, wyjaśnił, że podczas produkcji serialu musieli zmierzyć się z różnymi wyzwaniami.  

„Mieliśmy do czynienia z wiatrem, ponieważ materiał został nakręcony za pomocą dronów i trudno było to kontrolować. Ale otrzymaliśmy też niespodzianki, takie jak uchwycenie z góry oderwania lodowca w Patagonii ”- wspominał. 

Gdzie i kiedy to zobaczyć?

17 listopada to premiera Sobrevolando na nowej platformie Disney + w Ameryce Łacińskiej. Póki co, więc nie w Polsce.

Więcej informacji

Co będzie widać? Będzie to podróż przez Baja California, Patagonię w Argentynie, Szlak Inków w Peru, a także między innymi Santo Domingo na Dominikanie.

Zdjęcia. Przelot wykonano w ciągu 60 dni przez 160 godzin, a 600 lotów wykonano w nowoczesnych dronach zarządzanych przez pięciu operatorów. 

30 miast w czterech różnych krajach tworzy trasę serialu dokumentalnego Sobrevolando

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *