C-Kan prezentuje swój “Baúl”


Muzyk składa hołd swoim muzycznym korzeniom


Jako muzyk i kompozytor, którym jest, C-Kan ma naturalny talent do pisania piosenek innych niż rap, które przez całą swoją karierę zachowywał aby mógł je opublikować i właśnie teraz decyduje się zrobić to w albumie zatytułowany „Baúl”. Zaprezentuje album 6 listopada i współpracuje z takimi postaciami jak Merenglass, La Sonora Dinamita i Grupo Codiciado.

„Wszystkie te tematy są moimi własnymi piosenkami, ale z różnych gatunków. Utworami, które w pewnym momencie zamierzałem sprzedać kolegom, ale teraz interpretuję je razem z nimi” – powiedział w wywiadzie. W rzeczywistości C-Kan ma niezależną wytwórnię, w której produkuje muzykę dla innych artystów.

Przewodnim utworem jest „Allá en el cielo”, temat z mariachi, który honoruje relacje syna z ojcem. Piosenka została uruchomiona 2 listopada w związku z obchodami Dnia Zmarłych . „Pochodzę z Guadalajary i te regionalne prądy zawsze były obecne w życiu wszystkich Meksykanów, zwłaszcza Jalisco, ponieważ tutaj jest kraina mariachi. Tak więc jako dziecko w domu dorastałem słuchając muzyki Vicente Fernándeza, Los Ángeles Azules i Juana Gabriela ”.Wyjaśnia, że ​​kiedy zaczął rapować, do 2010 roku nie był to powszechny gatunek dla społeczeństwa. „Nie było nawet utworów ani stacji radiowych, nie było rynku na rap. Tak więc konsumowałem inne rodzaje muzyki i w chwili, w której jestem teraz w swojej karierze, po tylu latach w branży rapowej, ale słuchając regionalnych utworów, urodziłem się z troską o tworzenie takich rytmów jak ten ”.

C-Kan zgadza się, że tak właśnie rodzą się nowe prądy, nowe połączenia, które są regionalne z rapem. I właśnie dlatego przemysł rozwinął się teraz w oparciu o fuzje i współpracę między artystami różnych gatunków, na przykład sam C-Kan wziął udział w utworze z Grupo Firme llamada “Se te acabó la suerte”. Pod koniec tego roku będzie kontynuował współpracę z Gera MX i Dharius.

Udostępnij
Sprawdź także  Julieta Venegas wydaje „La Enamorada”, nowy album oparty na jej grze

Zostaw odpowiedź