Poznaj Nathy Peluso, od podziemnej sceny hip-hopowej po Latin Grammy


Nathy Peluso, urodzona w Argentynie, ze swoim wokalem o zabarwieniu R&B pełnym duszy, nieskrępowanymi tekstami i zabójczymi ruchami tanecznymi, zaznacza terytorium przemysłu muzycznego jako kolejna obiecująca gwiazda muzyki latynoskiej


Dziś jest dwukrotnie nominowana do zbliżających się 21. corocznych nagród Latin Grammy – wyróżnienia, którego nie spodziewała się tak wcześnie w swojej karierze. „Myślałam, że muszę dużo więcej pracować, aby udowodnić to, co chciałam udowodnić i aby akademia mnie zauważyła” – mówiła Peluso dla Billboard .

Ale zanim rozpoczęła swoją muzyczną karierę, która trwa nieco ponad trzy lata, Peluso była początkującą piosenkarką, koncentrując się na studiach pedagogicznych w zakresie sztuk wizualnych i tańca. „Studiowałam rzeczy, które pozwoliły mi zająć się sztuką. Śpiewanie było moim hobby ”- mówi.

Pasja Peluso do muzyki sięga jej młodych lat, uczęszczania do szkoły tańca, chóru i tworzenia własnej muzyki – dziękuje więc rodzicom za zaszczepienie miłości do sztuki, tańca, psychologii i teatru.

Odkryła i zaczęła odkrywać swój talent, kiedy pisała uliczne wiersze i rapowe rymy w ramach podziemnego ruchu hip-hopowego w Hiszpanii.

„Zdecydowałam się otworzyć swój kanał YouTube i udostępnić tam swoją muzykę, aż pewnego dnia wydałam moją piosenkę „Esmeralda” w 2017 roku i było to niesamowite” – zauważa. „Przyniosło mi to wielu nowych fanów, którzy czuli się związani z moją muzyką. Potem wydałem „Corashe”, a reszta to już historia ”.

Peluso obecnie krąży wokół swojego drugiego albumu studyjnego Calambre , w którym znajduje się 12 utworów, które pokazują jej wszechstronność wokalną i rytmiczną. Chociaż eksperymentuje z neo-soul, fuzjami perreo , oldschoolowym rapem z lat 90., tango i muzyką tropikalną, Peluso mówi, że nie lubi definiować swojego brzmienia.

„Moja muzyka ma uczciwą tożsamość. Jeśli będę tworzyć muzykę z głębi serca, zawsze będzie coś innego”- mówi. „Podsumowanie tego do jednego gatunku lub określonego stylu byłoby okłamaniem”.

Calambre , wydany pod szyldem Sony Music Entertainment España, pojawia się kilka dni po nominacji Peluso na Latin Grammys 2020 w kategorii najlepsza piosenka alternatywna z „Buenos Aires” i uznanie najlepszym nowym artystą. „Już sama nominacja to ogromna nagroda. Możliwość przeżycia tego doświadczenia to przywilej ”.


Imię i nazwisko: Natalia Peluso

Wiek: 25 lat

Największe osiągnięcie: „To móc wydać mój album ‚Calambre’. To marzenie mojego życia i czuję, że ten album będzie niezbędny w mojej karierze, dla moich odbiorców, dla mojego celu i tego właśnie sobie życzyłam ”.

Polecana piosenka: „Powiedziałabym „Buenos Aires”, ponieważ skomponowałam go w nietypowym miejscu i pokazuje inną moją stronę. Melodia jest nostalgiczna i jest to intymna piosenka, którą wykonuję z czystą szczerością, miłością i melancholią ”.

Co dalej: „Kontynuuję promowanie mojego nowego albumu i przygotuj się do mojego występu na żywo. Wierzę, że to nastąpi wkrótce. Chcę mieć najlepszy występ w moim życiu i zwiedzić cały świat. Występy na żywo to moja pasja. W międzyczasie stworzę więcej muzyki. To się nigdy nie skończy ”.


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *