Oto 3 filmy, które będą rywalizować o reprezentację Hiszpanii podczas rozdania Oskarów 2021


Akademia Sztuki wybrała finałowe trio, które będzie rywalizować o tytuł hiszpańskiego kandydata w kategorii „najlepszy film międzynarodowy” podczas rozdania Oscarów. 3 listopada wyłoniony zostanie zwycięzca


‚El hoyo – Platforma’, ‚La trinchera infinita – Wieczny okop’ i ‚Lo que arde – Siła ognia’ to trzy filmy zakwalifikowane przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej w Hiszpanii do reprezentowania tego kraju w Oskarach w 2021 roku. Wybrane filmy będą walczyć o nominację w kategorii „najlepszy film międzynarodowy” .

Wybrane filmy zapowiedział aktor  Javier Rey  wraz z reżyserem Mariano Barroso, prezesem Akademii. Wszystkie trzy filmy przeszły do ​​kolejnej tury głosowania, ale tylko jeden zostanie zgłoszony do rozdania Oscarów 2021 .
Wybrany film będzie reprezentował Hiszpanię na 93. edycji Oscarów, która odbędzie się dopiero  25 kwietnia  ze względu na opóźnienie spowodowane pandemią koronawirusa. 1 grudnia mija termin dla każdego kraju na przedstawienie swojego kandydata do nominacji w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy”.


W edycji 2020 reprezentantem Hiszpanii było Dolor y gloria , film Pedro Almodóvaraktóremu udało się znaleźć w wąskim gronie kandydatów do „najlepszego filmu międzynarodowego”, co nie zdarzyło się w przypadku hiszpańskiego filmu od czasu „Mar adentro” w 2004 roku, gdzie zdobył statuetkę.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *