Netflix ogłasza nowości na 2021 rok z Hiszpanii


Platforma daje zielone światło trzem nowym seriom, filmowi i dwóm dokumentom


Netflix zaprezentował w ten czwartek zawartość zaplanowaną na 2021 r., w której wyróżniają się trzy nowe oryginalne serie, w tym dwie z dziesięciominutowymi odcinkami, film fabularny, dwa filmy dokumentalne i stand-up w wykonaniu Daniego Roviry.

Pierwsza z serii dotyczy Feria. Stworzona zostanie przez Agustína Martíneza ( Monteperdido ) i Carlosa Montero ( Elite El desorden que dejas) i wyreżyserowana przez Jorge Dorado i Carlesa Torrensa. Jest to ośmioodcinkowy, 50-minutowy thriller fantasy, który zaczyna się w niepokojący sposób. Co jeśli dwie nastoletnie siostry dowiedzą się, że ich rodzice są potworami?

Eva i Sofía będą musiały zmierzyć się z okropną zbrodnią, która najwyraźniej została popełniona przez ich rodziców, którzy przed zniknięciem pozostawili po sobie 23 ofiary. To podróż, którą Eva i Sofía wyruszą w Feria, małym białym miasteczku w andaluzyjskich górach w połowie lat dziewięćdziesiątych, gdzie jego mieszkańcy nie są tak naiwni, jak się wydają, a rzeczywistość skrywa fantastyczny wszechświat.

Seria opowiada historię dwóch nastoletnich sióstr, które odkrywają, że ich rodzice to prawdziwe potwory, za którymi stoi ponad dwadzieścia morderstw. Eva i Sofía będą musiały sobie z tym poradzić w białym miasteczku w Andaluzji w latach 90-tych.

Druga z serii to El tiempo que te doy.. Stworzona przez Nadię de Santiago, Inés Pintor i Pablo Fernández, z udziałem Nadii de Santiago (Lina) i Álvaro Cervantesa (Nico) to opowieść o przezwyciężeniu rozstania. W tej serii dziesięciu dziesięciominutowych rozdziałów Lina stara się, aby czas spędzany na myśleniu o Nico był o minutę krótszy, aby mogła kontynuować swoje życie. Serial jest obecnie kręcony w Madrycie i Andaluzji.

Tymczasem trzecią serią będzie Ídolo, seria stworzona przez nowicjuszy Daniela Lópeza Sáncheza, Federico Maniá Sibona i Yago de Torres, która również będzie miała 10-minutowe rozdziały. Wyreżyserowany przez Rogera Guala, opowiada historię Quimera, największego muzycznego idola w Hiszpanii, który umiera na oczach swoich fanów podczas koncertu. Lázaro, bezwarunkowy fan, widzi okazję, by uciec od monotonnego i niepewnego życia i z dnia na dzień staje się tym, kogo od dawna podziwiał: swoim własnym idolem.

Jeśli chodzi o inne projekty, platforma wyprodukuje film La Bestia Davida Casademunta, który opowiada historię rodziny żyjącej w izolacji od reszty społeczeństwa, której spokój jest zakłócany obecnością przerażającego stworzenia, które będzie testować więzy ich wiążące.


Kochaj lub nienawidź Dani Rovira


Jeśli chodzi o filmy dokumentalne, Netflix po raz kolejny będzie współpracował z Bambú Producciones nad 800 metros, miniserialem dokumentalnym o atakach w Barcelonie w 2017 roku, którego producentem wykonawczym będzie Ramón Campos i wyreżyserowany będzie przez Elíasa Leóna (El caso Asunta, El caso Alcàsser).

El caso Wanninkhof, to pierwszy film dokumentalny, który po dwudziestu latach dotyczy przeglądu sprawy Wanninkhof-Carabantes, również został ogłoszony w ramach gatunku dokumentalnego, ale w formacie filmu fabularnego. Filmowy stawka, która obejmuje wielorakie pryzmaty i aspekty sprawy z sądowego, policyjnego, politycznego, medialnego, socjologicznego i płciowego punktu widzenia. To spojrzenie reżyserki Tànii Balló na temat jednego z epizodów kryminalnych, który wstrząsnął hiszpańskim społeczeństwem w ostatnich dziesięcioleciach. 

Z drugiej strony program Roviry będzie nosił nazwę Odio i będzie produkowany przez Soho, firmę produkcyjną Antonio Banderasa, kierowaną przez Marię Casado. Aktor z Malagi wykona w nim 60-minutowy monolog, w którym bez filtrów przedstawi na swoją najbardziej szczerą i urojeniową wizję dzisiejszego człowieka. Po zobaczeniu go mogą się zdarzyć tylko dwie rzeczy: że będziesz go kochać lub nienawidzić, ale w każdym razie śmiech jest gwarantowany.

Wszystkie te projekty są dodawane do już ogłoszonych w styczniu, takich jak miniseriiEl inocente, El desorden que dejas, Sky Rojo, Alma, Jaguar, drugich sezonów El Vecino, Valeria, Hache y Memorias de Idhún, czwartego sezonu Elite i piątego La casa de papel.

Jeśli chodzi o kino, to wciąż czekamy na premiery Loco por ella, filmu wyreżyserowanego przez Dani de la Orden, z udziałem Álvaro Cervantesa i Susany Abaitua; i Fuimos canciones, adaptacji powieści Elísabet Benavent

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *