Netflix: Film „Ya no estoy aquí” będzie reprezentował Meksyk na Premios Goya


Film Fernando Fríasa będzie rywalizował w kategorii Najlepszy Film Iberoamerykański


Film „Już mnie tu nie ma – Ya no estoy aquí” reżysera Fernando Fríasa, który ukazał się na platformie Netflix, będzie reprezentował meksykańską kinematografię podczas 35. edycji Premios Goya w kategorii Najlepszy Film Iberoamerykański.

Jak ogłosiła Meksykańska Akademia Sztuk i Nauk Kinematograficznych  (AMACC) w Meksyku, film został wybrany przez komitet wyborczy organu, w skład którego wchodzą czynni członkowie, emerytowani, honorowi członkowie i współpracownicy (nominowani i zwycięzcy nagrody Ariel ), a także reżyserzy, którzy wcześniej reprezentowali Meksyk w Goya.„Ya no estoy aquí” opowiada historię „Ulisesa” (Juan Daniel García), młodego mężczyzny z zespołu Los Terkos, który jest zanurzony w kulturze muzycznej Kolumbii, popularnej od lat w Monterrey. Po niespodziewanych problemach z lokalnym kartelem musi uciekać do Stanów Zjednoczonych, gdzie napotyka problemy przystosowawcze.

Podczas ceremonii wręczenia Ariel Awards w Meksyku – zorganizowanej przez AMACC – odbywającej się 27 września, „Ya no estoy aquí”, wręczono dziesięć statuetek, z trzynastu, do których został nominowany, okazując się wielkim zwycięzcą konkursu.

Film Netflix był projektem długodystansowym, ponieważ reżyserowi zajęło siedem lat stworzenie go.

Od początku wkraczał w dzielnice Monterrey, aby móc dogłębnie poznać jego różne obszary, a także poznać chłopców, którzy później stali się bohaterami historii Terkos.

Inną cechą filmu jest to, że został wydany przez Netflix, a nie w kinach, co nie było intencją reżysera na początku, ale musiało tak być ze względu na okoliczności pandemii i ostatecznie się sprawdziło.

W całej historii meksykańskie filmy wybrane przez AMACC były 18 razy nominowane do nagrody Goya.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *