Malnazidos: historia zombii w środku hiszpańskiej wojny domowej


Aura Garrido, Luis Garrido i Álvaro Cervantes występują w tym ciekawym horrorze


Telecinco było odpowiedzialne za wprowadzenie odrobiny oryginalności do dwóch całkiem oklepanych tematów: hiszpańskiej wojny domowej i gatunku zombie. Czasami najlepszym sposobem na wymyślenie na nowo jednego gatunku jest zmieszanie go z innym. I tak powstaje Malnazidos, majaczący film, którego akcja rozgrywa się w środku hiszpańskiego konfliktu wojennego i gdzie najgorszymi wrogami pokoju są nieumarli.

Sytuacja, której obawiają się zarówno republikanie, jak i obywatele, która prowadzi ich do podpisania rozejmu i sprzymierzenia się ze wspólnym wrogiem, odkładając w ten sposób na bok wzajemną nienawiść, aby nie zostać frajerem. Ciekawa przypowieść o tym, jak ludzie są w stanie zjednoczyć się tylko wtedy, gdy istnieje zewnętrzne zagrożenie.

Malnazidos jest finansowane przez Telecinco i ma w obsadzie gwiazdy: Miki Esparbé (Perdiendo el este), Aura Garrido (El ministerio del tiempo), Luis Callejo (Mientras dure la guerra) i Álvaro Cervantes (Adú).

Javier Ruiz Caldera (Superlópez) i Alberto de Toro, który debiutuje w świecie filmów fabularnych, kierują projektem. Obaj wyreżyserują scenariusz inspirowany powieścią Noche de Difuntos del 38 napisaną przez Manuela Martína Ferrerasa .

Film otworzy 53. edycję Festiwalu w Sitges 8 października i trafi do kin 22 stycznia 2021 roku .


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *