Luis Fonsi i Daddy Yankee z „Despacito” tworzą historię YouTube


Wideo Luis Fonsi i Daddy Yankee, „Despacito”, oficjalnie stało się pierwszym filmem w historii YouTube, które przekroczyło 7 miliardów wyświetleń


Według YouTube, teledysk z 2017 roku ma średnio ponad 1,4 miliona wyświetleń dziennie (do tej pory) w 2020 roku, a Daddy Yankee zajmuje obecnie 16 miejsce na platformie streamingowej. 

Rekordowa wiadomość nadeszła zaledwie kilka dni po ogłoszeniu przez Telemundo i Billboard, że Fonsi i Yankee otrzymają nagrodę Billboard Latin Song of the Decade za „Despacito” na Billboard Latin Music Awards 2020.

Największe wyróżnienie przyznaje się „Despacito” za kamienie milowe na listach przebojów, w tym zdobycie szczytu listy Hot Latin Songs przez rekordowe 56 tygodni (bez kolejnych), spędzając najwięcej tygodni na pierwszym miejscu od momentu powstania listy w 1986 roku.

Sukces utworu wyznaczył również najwyższe notowania długowieczności w Hot Latin Songs, kiedy to spędził 42 tydzień na szczycie w dniu 17 lutego 2018 r., wyprzedzając 41-tygodniowe panowanie Enrique Iglesias, Descemer Bueno i Gente z „Bailando” w latach 2014-15.

Potwierdzono, że portorykańskie supergwiazdy wystąpią na Billboard Latin Music Awards, która odbędzie się w środę, 21 października, na żywo z BB&T Center w Sunrise na Florydzie.


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *