Krytyka Antonio Banderasa za obchody Dnia Kolumba


Aktor udostępnił zdjęcie, na którym tańczy z melonikiem Michaela Jacksona przed hiszpańską flagą… i nie wszyscy dobrze to przyjęli


Antonio Banderas świętował Dzień Kolumba ubrany jak Michael Jackson: melonik, buty moonwalk i poza w stylu Króla Popu. W tle ogromna flaga Hiszpanii, od sufitu do ziemi. „Szczęśliwego hiszpańskiego dnia!”, Podzielił się swoją dumą ze swojej ojczyzny i swojej ziemi, Malagi.

Aktor otrzymał wiele wiadomości wsparcia i radości, w większości hiszpańskich kręgach. „Olé tú”, „ Bravo Antonio: zawsze nosisz swoją flagę Hiszpanii i swojej rodzinnej Malagi !! Szczęśliwego dnia” lub „Tak powinien czuć się przeciętny Hiszpan” były prototypami najczęściej czytanych wiadomości.

Jednak dla niektórych, większości pochodzenia latynoamerykańskiego, gdzie aktor ma dużą niszę fanów, ten obraz był obraźliwy i skrytykowali artystę. Dzień Narodowego Święta Hiszpanii (El Día de la Hispanidad) nie jest dobrze odbierany na wszystkich terytoriach Ameryki Południowej, a niektórzy wolą nazywać go „ Dniem Różnorodności Kulturowej ”.„Hispanidad dla ciebie. To grabież, śmierć i niszczenie naszych pierwotnych kultur. Dla nas jest to dzień różnorodności kulturowej i nie mamy co świętować” – napisał wściekły użytkownik. Inny poparł tę samą wiadomość, pod zniewagą innych, którzy nazywali go „ignorantem”: „Szczęśliwego dnia ludobójstwa, proszę pana. Świętujmy, że Hiszpanie przybyli i dokonali masakry pierwotnych mieszkańców tych ziem i zabrali wszystko co posiadali. „

Trzeci napisał: „Mały przyjacielu, przypominam ci, że wasza uroczystość pochodzi z przybycia Hiszpanii do Ameryki i że w ciągu 100 lat po tej inwazji na naszym kontynencie zamordowano ponad 50 milionów rdzennych mieszkańców. Szczęśliwego dnia Hispanida! ”.

Ta wymiana wiadomości stworzyła ideologiczną wylęgarnię , która zakończyła się obelgamiwzajemną pogardą i rywalizacją w sieciach społecznościowych. To, co było świętem bez złych intencji, po raz kolejny stało się pretekstem do podkreślenia różnic.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *