Jak kwarantanna pomogła Alvaro Diazowi nawiązać wymarzoną współpracę z Yandelem


nie pozwolił, aby globalny kryzys zdrowotny powstrzymał go przed ciężką pracą na rzecz swoich marzeń. W rzeczywistości, po rozpoczęciu roku z „Merą” we współpracy z Tainy i Dalex, portorykański artysta kontynuował tworzenie muzyki


„Ta pandemia wydobyła ze mnie to, co najlepsze” – mówił Diaz Billboardowi – „a wszystko, co stworzyłem podczas kwarantanny, jest jeszcze lepsze!”

Droga Diaza do sławy rozpoczęła się prawie dwie dekady temu, kiedy brał udział i wygrywał rapowe bitwy w swojej szkole, a także przedstawiał swoje dzieła na popularnych forach muzycznych w Puerto Rico. Jego zamiłowanie do muzyki wywodzi się od matki, która zawsze mu śpiewała, gdy był dzieckiem, oraz ojca, który był członkiem orkiestry salsowej.

Diaz, który studiował public relations na uniwersytecie, zajął się muzyką jako hobby. Ale wszystko się zmieniło, kiedy poznał popularnego producenta reggaetonów Víctora „Tunes” Cabrerę z Luny Tunes, który później przedstawił go Tainy.„Mój pierwszy singiel został wyprodukowany przez Tainy”, mówi o „Chicas de la Isla”, wydanym w 2012 roku. „Stał się trendem w Puerto Rico, ponieważ wspomina wiele slangu z wyspy i naszych ludzi”.

Dziś Diaz jest częścią zespołu NEON16 kierowanego przez laureata nagrody Grammy, producenta i wykonawcę muzycznego Lexa Borrero. „W swojej karierze wpadłem w kilka niewłaściwych sytuacji” – przyznaje. „Tainy i ja mamy wiele podobieństw i czuję się bardzo uprzywilejowany tą szansą”.

Utwór z asystą Yandela „Lo Que Te Duele”, wydany w czwartek (29 października), jest kolejnym po jego współpracy z Cazzu w „Deportivo” i Sebastianem Yatra w „A Donde Van”.„Full Harmony i ja opracowaliśmy ten utwór i wydostałem się z mojej strefy komfortu” – zauważa. „Wysłaliśmy to do Yandela, a on błyskawicznie odesłał swoje wersety. Tainy dodał również swój flow do utworu ”.

Chociaż Diaz jest w grze od 14 roku życia, rok 2020 stał się znaczącym rokiem w jego karierze. „Mam mnóstwo pomysłów i świeżych propozycji” – mówi. „Moja jest inna i progresywna, ale z przyprawami. Tworzę sztukę, tym się zajmuję ”.


Imię i nazwisko: Jorge

Wiek: 31 lat

Główne osiągnięcie: „Pokora Yandela jest imponująca i jest przykładem do naśladowania. Nadal nie mogę uwierzyć, że mam z nim piosenkę. To największe osiągnięcie w mojej dotychczasowej karierze. Słuchanie Yandela, mówiącego moje imię na końcu piosenki, było epickie. Nawet go przytuliłem! ”

Co dalej: „W listopadzie lub grudniu chcę wydać swój mixtape zawierający około 17 piosenek zatytułowanych Dias Antes, nad którymi pracuję już od jakiegoś czasu. Pomysł polega na pokazaniu pięciu różnych stron Alvarito przy użyciu muzyki trap, reggaeton i nie tylko. Podczas kwarantanny pracowałem także nad kolejnym albumem, zatytułowanym Felicilandia , który mam nadzieję ukaże się w 2021 roku.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź