„ElPapiJoe”, były członek Grupo Menudo, umiera w USA


Wenezuelski artysta zmarł w wieku 41 lat po próbie samobójczej w zeszłym tygodniu


Wenezuelski artysta Anthony Galindo, który był częścią Menudo Group i MDO, zmarł w tę sobotę na Florydzie (USA) po tym, jak w zeszłym tygodniu próbował popełnić samobójstwo z powodu depresji, podała rodzina w oświadczeniu.

Anthony Galindo, mający 41 lat i popularnie znany jako „ElPapiJoe”, został przyjęty do szpitala po zamachu na swoje życie 27 września i zmarł w sobotę o 15:43 czasu lokalnego.

„Anthony Galindo Ibarra wpadł w głęboką depresję z powodu zniszczeń spowodowanych przez pandemię COVID-19 w dynamicznie rozwijającym się przemyśle, sztuce, rozrywce i ogólnie w zawodach, na które duży wpływ miało zamknięcie i zaprzestanie działalności”, powiedziała rodzina w oświadczeniu.

Wiedząc, że koniec Anthony’ego Galindo jest bliski, rodzina otworzyła konto na platformie cyfrowej GoFundme, na której do tej pory zebrała ponad 10 000 dolarów.

Anthony Galindo, którego prawdziwe nazwisko brzmiało Edgar Antonio Galindo Ibarra, był częścią ostatniego etapu Menudo od 1995 roku wraz ze swoimi kolegami: Abelem Talamántezem, Alexisem Grullónem i Didierem Hernándezem.

Później, w 1997 roku, dołączył do popowo-balladowej grupy MDO, która powstała po rozpadzie Menudo, muzycznego fenomenu lat 80. stworzonego w 1977 roku przez producenta Edgardo Díaza, z którego wyrosły takie gwiazdy jak Ricky Martin i Robi Draco Rosa. .

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *