Elísabet Benavent o 'Valeria 2′: 'Bardziej interesuje mnie scenariusz, aktorstwo i rytm'


Pisarka zostaje producentem wykonawczym serialu


Elísabet Benavent nadal spełnia marzenia. Pisarka, która została już określona jako jedna z najlepiej sprzedających się autorek w Hiszpanii, z ponad 2,5 milionami sprzedanych egzemplarzy, dzięki wartości swoich historii podejmuje teraz nowe i ambitne wyzwanie w branży audiowizualnej. Od Valerii, podobnie jak pięć lat temu na rynku wydawniczym, wszystko się zaczęło. Netflix kupił prawa do jej pierwszej powieści i wraz z nią jako konsultantem stworzył dla swojej platformy serial. Teraz Elísabet jest kluczową postacią dla firmy, biorąc pod uwagę najnowsze wiadomości: będzie producentem wykonawczym drugiego sezonu Valerii, a jej bilogia, Canciones y recuerdos, zostanie zaadaptowana na film z udziałem Marii Valverde i Álexa Gonzáleza.

„Trudno było przenieść historię Valerii na ekran” – przyznaje autorka w dyskusji zorganizowanej przez Netflix z niektórymi twórcami. „Zamieniamy nasze głowy w wyspę, w ekskluzywne dla nas kino, ale potem musimy wykonać trudne zadanie: pozwolić bohaterom żyć innym życiem. Czasami wydaje mi się niemożliwe, że pewnego dnia napisałaValerię, a teraz jest na ekranie. To ekscytujące, motywujące… Żyję życiem kogoś innego ”.

Z entuzjazmem i większą odpowiedzialnością za projekt mierzy się w nowym sezonie Valerii, choć wciąż uczy się, jak działa świat audiowizualny. „Uczę się na bieżąco. Jestem bardzo dobrze prowadzona” – wyjaśnia. „ Jestem bardziej zaangażowany w tematykę scenariusza, w sprawy gry aktorskiej, rytmu, obrazu, chociaż mam mało pracy, bo ze wszystkim się zgadzam. Czuję, ze jest po mojemu, ale bardzo się cieszę, bo czuję się częścią wszystkich procesów, które robią tak, że Valeria dociera do ekranu ”.

Co wiemy o 'Valerii 2′

Trwają już zdjęcia do drugiego sezonu Valerii. Na czele obsady po raz kolejny stoi Diana Gómez, Silma López. Paula Malia, Teresa Riott, Maxi Iglesias i Ibrahim Al Shami.

W drugim sezonie Valeria (Diana Gómez) musi stanąć przed decyzją, która mogłaby określić jej przyszłość jako pisarki: opublikować powieść pod pseudonimem i wreszcie żyć z zawodu lub zrezygnować z jej publikacji i dalej ściskać niewyczerpany świat. umów czasowych. Tymczasem jej życie miłosne też nie jest najlepsze. Na szczęście, choć fundamenty się trzęsą, Valeria nadal ma wsparcie w trzech fundamentalnych filarach: jej szalonych przyjaciółek: Loli (Silma López), Carmen (Paula Malia) i Nerei (Teresa Riott), które również przeżyją kluczowe chwile w ich życiu

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *