Carlos Vives otrzyma nagrodę Hall of Fame Award na 2020 Billboard Latin Music Awards


Carlos Vives zostanie uhonorowany nagrodą Billboard Hall of Fame Award podczas rozdania nagród Billboard Latin Music Awards 2020, 21 października


Ogłoszona przez Telemundo i  Billboard  w środę (30 września) kolumbijska supergwiazda stojąca za latynoskimi hymnami, w tym „La Gota Fría” i „Fruta Fresca”, zostanie nie tylko uhonorowana za karierę piosenkarza i autora tekstów, ale także za swoją wszechstronną karierę jako gospodarz programów, aktor i filantrop.

W 2015 roku zapoczątkował inicjatywę „Tras la Perla”, której celem jest poprawa jakości życia ludzi w rodzinnej Santa Marta i jej okolicach poprzez programy edukacyjne i środowiskowe. Jest także założycielem szkoły muzycznej Rio Grande w Bogocie, w której dzieci rozwijają swoje umiejętności artystyczne.

Vives, który został potwierdzony na Q&A z Gustavo Dudamelem podczas Latin Music Week, wystąpi również podczas ceremonii wręczenia nagród odbywającej się na żywo z BB&T Center w Sunrise na Florydzie.

Nagroda Billboard Hall of Fame przyznawana jest artystom, którzy osiągnęli światowe uznanie za swoje prace wykraczające poza gatunki muzyczne oraz bariery językowe. Poprzedni laureaci tej prestiżowej nagrody to José José, Vicente Fernández, Rocío Dúrcal, Marco Antonio Solís, Joan Sebastian, Marc Anthony i Alejandro Fernández.

Billboard Latin Music Awards rozpocznie się pokazem na czerwonym dywanie, po którym nastąpi trzygodzinne wręczenie nagród z występami na żywo najlepszych latynoskich artystów, aby uhonorować najpopularniejsze albumy, piosenki i wykonawców muzyki latynoskiej

Pełna lista finalistów została ogłoszona na początku tego roku, a Bad Bunny i Ozuna są na czele listy z 14 nominacjami każdy. Daddy Yankee i J Balvin mają po 12 ; Anuel AA ma 11; a Farruko ma 10.

Nagrody zbiegną się w czasie z Billboard’s Latin Music Week, trzydniowym wirtualnym doświadczeniem poświęconym muzyce, kulturze i rozrywce latynoskiej. Święto obchodzone w 30. rocznicę, odbędzie się w dniach 20-23 października i obejmie kameralne rozmowy artystów, panele branżowe, ekskluzywne występy i nie tylko. Więcej informacji na BillboardLatinMusicWeek.com.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *