Amazon Prime Video ujawnia pierwszy zwiastun „El Cid”


Platforma zapowiada, że ​​premiera serii odbędzie się przed końcem roku


Amazon Prime Video zaprezentował w ten czwartek pierwszy zwiastun jednego z najbardziej ambitnych projektów od czasu przybycia ich do Hiszpanii: El CidProdukcja, w której wystąpi Jaime Lorente, będzie miała swoją premierę w Prime Video w tym roku wyłącznie w ponad 240 krajach.

El Cid  opowiada historię człowieka stojącego za legendą. Seria przedstawia epicką podróż Ruya od dzieciństwa do zostania El Cidem, bohaterem wojennym, który stanie się najważniejszą postacią swoich czasów. W ramach serii widzowie poznają różne królestwa, kultury i religie, które współistniały na półwyspie, chrześcijan, muzułmanów i Żydów, a także sposób, w jaki El Cid mógł żyć z nimi wszystkimi.Zdjęcia do serialu miały miejsce w prowincjach Soria, Burgos, Teruel i we Wspólnocie Madrytu, a także w mieście Saragossa, obejmując ponad 4000 m2 planów, praca tworzona była przez zespół ponad 200 osób i 11000 statystów. Te dane sprawiają, że jest to największy serial historyczny, jaki kiedykolwiek nakręcono w języku hiszpańskim

Oprócz Jaime Lorente obsadę uzupełniają José Luis García-Pérez w roli króla Ferdynanda I Wielkiego, Elia Galera jako królowa Sancha la Bella, Carlos Bardem to hrabia León i Juan Echanove ma rolę biskupa.

Obsadę El Cid uzupełnia:  Alicia Sanz, jako Infanta Urraca; Fran Ortiz, jako Sancho VII „Mocny”; Jaime Olías jako Alfonso VI; Lucía Guerrero, jak Jimena; Lucía Díez, jako Infanta Elvira; Nicolás Illoro, jako król García; Juan Fernández, jako Rodrigo, dziadek El Cida; Pablo Álvarez, jako Orduño, antagonista Ruya; Ginés García Millán, jako króla Ramiro z Navarry; Daniel Tatay, jako Beltrán, syn Ramiro; David Castillo, jako giermek Lisardo; oraz Álvaro Rico, jako Nuño, wraz z Amrem Wakedem, który gra sułtana Saragossy Al-Muqtadir; oraz Zohar Liba, który gra Abu Bakra.

El Cid to produkcja Zebra Producciones, której producentami wykonawczymi są Sara Fernández-Velasco i José Velasco, twórca serialu wraz z Luisem Arranzem, szefem zespołu scenariuszy.

Serial wyreżyserowali Marco A. Castillo i Adolfo Martínez Pérez, prowadzący zespół reżyserów. Oryginalną ścieżkę dźwiękową do serialu skomponowali Gustavo Santaolalla, zdobywca Oscara za Brokeback Mountain i Babel oraz Alfonso González Aguilar, kompozytor nominowanego do Oscara filmu animowanego Klaus.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *